BLOGI
Olukord ei parane, vaid läheb aina hullemaks
Lõigata, lõigata ja ikka... lõigata
Kas inimene peab õppima ainult oma vigadest?
Varjupaikade MTÜ projektijuht Anneli Matsi toob sinu ette oma aastakümnete tagused üleelamised ikka selleks, et sul oleks võimalik õppida tema tehtud vigadest ja saadud kogemustest. Need elamused jätsid nii sügava jälje, et on eredalt meeles ka täna. Tänapäeval, kui info on vabalt kättesaadav, on võimalik oma lemmikule pakkuda parim heaolu ilma teda ja ennast kiusamata. Ja kogemuste omandamiseks ei pea sugugi kõike omal nahal järele proovima, vaid on enne võimalik küsida ja uurida ning toetuda spetsialistide teadmistele.
Mida toob kevad? Kassikoloonia tekkimise anatoomia
Otse ja lühidalt vastates toob kevad kassikontserdid ja mure. Igal aastal vastu kevadet hakkame südant valutama saabuva nn kassipojahooaja pärast. Igal aastal saame esitada sama küsimuse – kas tõesti mitte midagi ei muutu? Sest kõik aina kordub ja kordub. Ikka ja jälle lähevad varjupaika saabuvate kasside numbrid lakke. Meie teame, et tegelikult mängitakse kasside kevadise pulmamängu ajal tulevaste eludega kulli ja kirja.
Soovin võtta varjupaigast kassi... Kas lihtne või hoopis keeruline?
Väga armas, kui inimene avab oma südame ja koduukse ning pakub uue elu võimaluse varjupaigakassile või lausa mitmele korraga. Kui üldiselt leiavad kassipojad kiiremini uued kodud, siis täiskasvanud kassid kipuvad varjupaika kauemaks ootama jääma. Ometi on nemad need, kelle käitumist me varjupaigas näeme ja keda me tunneme. Selle põhjal oskame inimesele soovitada, kes võiks talle sobida, sest välimuse kõrval on kassi olemus isegi olulisem.