Veeda pühad koos lemmikloomaga ohutult

Pühadeks valmistumine toob endaga kaas palju põnevust, kuid kahjuks on see ka aeg, mis võib olla loomadele ohtlik. Anname tänases postituses mõned nõuanded, kuidas veeta pühad koos lemmikutega nii, et kõik oleksid õnnelikud ja jääksid terveks.

Ära lase maiustada inimeste toiduga

Ei ole midagi mõnusamat kui koguneda perega ühise laua taha ja kõhud jõulutoitudest punni süüa, aga paljudest neist tuleb õnnetuste vältimiseks loomad eemal hoida. Hoia pidevalt pühadelual silma peal ja pane pidusöögi ülejäägid kindlasse kohta, kuhu uudishimulikud ninad ei ulatu.
Eriti ohtlikud on:
  • šokolaad
  • viinamarjad ja rosinad
  • alkohol
  • linnuluud
  • maiustused, eriti kunstlike magustajatega
  • sibul ja küüslauk
  • tainas

Osad taimed võivad olla mürgised

Paljud pühade puhul kaunistamiseks ja kinkimiseks kasutatavad taimed on loomadele ohtlikud, näiteks jõulutäht. Kui kasutad silmailuks taimi, siis pane nad loomadele kättesaamatusse kohta. Loe ohtlike taimede kohta lähemalt siit.

Väldi lämbumisohtu

Pane tähele, et su sõber ei saaks kätte kommipabereid, loomaluid, kuusekaunistusi, karda, nööri, pakkepaberit, snäkkide pakendeid, küünlaid, hambaorke ega väikeseid mänguasju. Korista elamine kohe peale pidu põhjalikult, et loomadel poleks kuskilt võimalust leida väikeseid esemeid, mida alla neelata.

Tähelepanu - juhe!

Elektrilised pühadekaunistused on meelolu loomiseks väga vahvad, kuid võivad taas olla meie lemmikutele ohuks. Juhtmeid närides on võimalik saada põletushaavu, hingamisraskusi, krampe  kuni südame seiskumiseni välja. Juhtmetesse võib ka takerduda ja see rikub juba kõigi peomeeleolu korralikult. Selliste ootamatuste vältimiseks paiguta kaunistused hoolikalt ja eemalda vooluvõrgust kui kedagi juures valvamas ei ole. 

Vähenda stressi ja ärevust

Pühad toovad kaasa uued lõhnad, valjud hääled, vilkuvad tuled ja sel aastal loodetavasti mõõdukad rahvamassid. Vähenda loomade stressi, luues neile turvalise ja mõnusa koha, kuhu nad saavad soovi korral taanduda. Vaatamata kiirele ajale, hoolitse oma loomade eest tavapäraselt, et nad saaksid piisavalt liikuda, turvatunnet ja kohases koguses süüa.

Kui midagi peaks juhtuma

Hoia alati oma loomakliiniku kontaktid käepärast ja uuri välja, milline on sulle lähim ööpäevaringselt teenindav loomakliinik. Kui kahtled, kas on vaja kiiresti minna loomaarsti juurde või tahad lihtsalt targemaga nõu pidada, siis abi võib saada tasuliselt loomaarsti nõuandeliinilt 9000 112.

Turvalist pühadeaega!

Previous Next