Ninja 548 päeva koduootust

Ninja saabus Varjupaikade MTÜ Viljandi varjupaiga hoole alla 2021. aasta aprillikuus, kui ta leiti üksikuna tänaval uitamas. Panime küll kuulutuse üles, aga Ninja vana omanik ei tulnud kassi otsima. Kuid kuna tegu oli ääretult sõbraliku ja vahva nurrumootoriga, siis olime lootusrikkad, et küll Ninja peagi endale uue pererahva leiab. Tema koduootus venis aga üllatavalt pikaks..  On ju teada, et musta värvi kasse ei taheta eriti võtta ja nad ootavad varjupaikades oma uut kodu kõige kauem. Nii ka Ninja. Ta oli Viljandi varjupaiga kassidest kõige pikemalt kodu oodanud. Selle aasta Musta kassi kuu esimesel päeval juhtus aga tõeline ime - Ninja 548 päeva kestnud koduootus sai läbi ja nüüdseks naudib ta tõeliselt mõnusat elu enda uues kodus.   
Ninja uue omaniku Jaana sõnul kuulis ta Musta kassi kuust juba 2021. aasta oktoobris. Kuna tema pere lemmik oli viis kuud enne seda lahkunud pilvepiiri taha, siis piilus ta aeg-ajalt kodulehelt Viljandi varjupaiga koduootavaid kasse. Ninja jäi Jaanale kohe silma. 

Siiski otsustas ta sel korral Ninjale kodu mitte pakkuda. "Aga miks ma siis kohe Ninjat koju ei viinud? Selles on süüdi auk minu südames. Kuna eelmise lemmiku lahkumine oli nii valus, siis ma ei olnud valmis sellist võimalustki enam oma ellu lubama. Kui ei ole suurt armastust, siis ei ole ka valusat lahkumist või nii. Kuigi seda suurt armastust igatsesin küll," mõtiskleb Jaana.

Ninja foto varjupaiga kodulehel
Sellegipoolest mõlkus armas Ninja Jaanal veel pikalt meeles:

"Ma käisin Ninja pilti ka pärast eelmise aasta oktoobrit mõned korrad vaatamas, aga siis lasin sellel mõttel minna. Aasta aega ravisin oma südant ja kuigi see auk ei ole väga palju väiksemaks läinud, siis igatsus ühe pisikese karvase armastuse vastu oli aina kasvanud. Kui 30. septembril ilmus Sakalas lugu, et musta kassi kuu tuleb taas, võtsin tuttava tee ette ja suundusin Varjupaikade MTÜ kodulehele."

Jaana suureks üllatuseks oli Ninja ikka veel seal. Ta näitas kassi pilti ka lapsele ja kuna lapsega koos oldi aasta tagasi neid pilte vaadatud, siis lapski mäletas Ninjat ning palus, et kas võiks Ninjat varjupaika vaatama minna. Jaana helistas kohe varjupaika ja juba järgmisel päeval, 1. oktoobril, Musta kassi kuu esimesel päeval, leidis Ninja lõpuks ometi oma uue pere. Just tema avas pidulikult Musta kassi kuu, sest ta oli terve Eesti peale kampaania esimene kojumineja! 

Jaana sõnul oli Ninja varjupaigas pigem eemalehoidev ja natuke võõrastav, aga kodus on asjad 100% teisiti:

Ninja uues kodus
"Kojusõidu ajal arutasime lapsega, et peame Ninjale andma aega meie ja uue koduga harjuda. Reaalsuses läks tal aga umbes üks minut, et meid omaks võtta. Ta tuli kohe transpordipuurist välja, nühkis ennast vastu meid ja küsis pai. Kui emb-kumb meist läks teise tuppa, siis Ninja jooksis nagu koer kohe järgi. Ta on täiesti unistuste kass. Kordagi ei ole ta kedagi küünistanud ega hammustanud, ta käib ilusti liivakastis, ta magab erakordselt palju ja on sealjuures nii nunnu pisike must kera. Meie universumi väike must auk. Õhtul hõikan talle, et Ninja, magama ja juba ta tuleb joostes ja poeb voodi jalutsisse. Ja et kõik nüüd liiga ideaalne ei tunduks, siis võin öelda, et Ninja ei oska austada isiklikku ruumi söögi ajal. Kui ma diivanil oma hommikukohvi joon, siis alatasa tahab see pisike pea mu kohvitassi ronida. Aga kuna ka seda tehes on ta ilmatuma armas, siis ta saab andeks."

Jaana kinnitab, et must kass ei too õnnetust ja musta värvi kassile kodu pakkumist ei tasu karta:

"Ma ei ole kunagi aru saanud inimestest, kes musta kassi võtta ei soovi. Inimese elu juhivad eelkõige tema mõtted. Kui sa mõtled, et oled õnnetu, siis seda sa ka oled. Kui mõtled, et oled õnnelik, siis täpselt nii ka on. Must kass ei too õnnetust. Must kass on lihtsalt üks suurtes kogustes valgust neelav karvapall, kes tahab vaikselt sinu kõrval nurru lüüa ja pai saada. Ainus mida ta sulle tuua saab on armastus, õnn ja rahulolu sellest, et oled kellegi elukvaliteeti nii tugevalt mõjutada saanud."

Suur aitäh Jaanala ja kõigile teistele, kes on musta värvi kassile võimaluse andnud!

Varjupaikade MTÜ varjupaikades üle Eesti on traditsiooniks saanud, et oktoobris tähistatakse musta kassi kuud. Musta kassi kuu vältel saab varjupaigast viia musta kassi koju tavapärase 35-eurose loovutustasu asemel vaid 1 euroga. Rohkem infot leiad kampaanialehelt:

Vaata lähemalt
Previous Next