Smaragdsilmadega Silver ootas võimalust kolm jõuluaega

Silver on suurt kasvu roheliste silmadega ja imeilusa must-valge läikiva kasukaga kass, kes oli jäänud Läänemaa loomade varjupaika kodu ootama tavatult kauaks.

Varjupaika sattus Silver 2017. aasta oktoobris Lääne maakonnast kassikolooniast koos oma vennakesega. Nad olid mõlemad väga tublid kassid ja võtsid vastu oma esimesed jõulud varjupaigas. Saatus tahtis, et Silveri vennake sai uude koju ning Silver jäi üksi. Üksikuks jäämine mõjus talle rängalt, kass muutus ebakindlaks ja pelglikuks ning puges peitu kogu maailma eest. Pikapeale harjus Silver varjupaigainimestega, kellele ta näitas oma tõelist hinge ja oli nagu kass ikka, kes soovis lähedust. Kassitoa kassidest leidis ta endale ka seltsilisi - ikka üks sõber korraga. Jälle juhtus nii, et sõber sai koju ja Silver oli jälle suures maailma üksi ning mõnda aega ei näidanud ennast. Raske oli sellisele nähtamatule kassile, kes võõrast häält kuuldes peitu jooksis, uut kodu otsida.

Silveril leidis endale kassitoas sõbranna - Leila, kes olekult ka veidi pelglik. Nii need kaks õrna hinge püüdsid suures maailmas üksteisele toeks olla ja tuli välja, et koos karta on hoopis julgem. Kahekesi koos ei tundunudki maailm nii suur ja võis täitsa ringi vaadata, mis toimub ning ka inimestega suhtlema tulla.

Kuigi alguses võis tunduda, et Silveri usaldust ei saa võita, siis nii see ei olnud - ainult natuke tahtmist ja kannatust oli vaja. Selles võis 100% kindel olla - kui kord süda juba võidetud, siis ollakse sõbrad eluaeg.

Väriseva südamega ootasime, kas tõesti võtab Silver varjupaigas vastu ka oma neljandad jõulud või tuleb jõuluime, et Silveri jaoks on kuskil keegi ja kass jõuab jõuludeks oma päris koju.

Detsembris tegime kooostööd Delfi lemmikloomaportaaliga, kus jõuludeni ilmus Koduleidja jõulukalendris iga päev üks lugu loomast, kes ootas koju saamist mõnes meie varjupaigas. Silveri lugu ilmus 10. detsembril ja oh, seda rõõmu, kui kassile tuli kodupakkumine ning ta 16. detsembril sättis ennast koduteele.

Silveri perenaine andis Delfile intervjuu ja ütles, et läks lugema koroonauudiseid, kuid leidis endale hoopis kassi. Silveri smaragdsilmadel on võluvägi ja hetkega toimus äratundmine, et Silver on just tema kass. Kahe üksiku hing kokkusaamisel ei olnud takistusi ja Silver võttis jõulud vastu juba uues kodus.

Soovime Silverile ja tema perenaisele pikki aastaid ja on nii tore, et nad teineteist leidsid ja ei pea olema enam üksi.

Sari "Unustamatud lood" on pühendatud neile loomadele, kes on vajutanud meie hinge eriti sügava jälje. Olgu siis põhjuseks suur rõõm nende uue kodu üle või kaotusevalu. Vaata kõiki lugusid siit.

Selliseid lugusid saame jutustada tänu meie toetajatele ja annetajatele, sest ainult annetuste abil on meil võimalik katta suuri raviarveid ja hoida loomi varjupaigas üle 14 päeva. Vaata, kuidas saad aidata sina.

Previous Next