BLOGI
Suure südamega pensionär Õie aitab varjupaiga kasse
Teadagi, et varjupaiga keskkond võib mõnele loomale stressi tekitada. Pisikesed kassipojad; tiined ning äsja poeginud loomad ja nende pesakonnad; ravi või eridieeti vajavad ning sotsialiseerimata loomad; kassid, kes ei saa mingil põhjusel hakkama üldises vabapidamise toas. Selliseid loomi on päris palju. Nad vajavad rahulikku kodust keskkonda, et taastuda, õppida inimest usaldama ja rahulikult pojad üles kasvatada. Siin tulevad appi meie kuldaväärt vabatahtlikud hoiukodud. Pensionär Õiest, kes pakub hoiukodu varjupaiga kassile, kirjutab vabatahtlike koordinaator Marika Algpeos.
Anette Parksepp: „Hoiukodu pakkumine annab nii palju rõõmu!”
Me hoolitseme oma varjupaikades ning hoiukodudes üle Eesti aastas ligikaudu 4000 looma eest. Me ei suudaks seda ilma hoolivate ning pühendunud vabatahtlikuteta, kes meile igal aastal sadu tunde oma aega ja energiat annetavad. Meie hoolealuste heaolu tagamisel mängivad väga suurt rolli hoiukodud. Hoiukoduks olemisest ja hoiukodu tegemistest vestlesime Anette Parksepaga, kes on Varjupaikade MTÜ pikaaegne vabatahtlik ning alates eelmisest aastast ka hoiukodu pakkuja. Küsimusi esitas kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa.
Kuidas aitame Ukraina sõja tõttu kannatanud loomi?
Kahjuks käib Ukrainas endiselt sõda. Veebruari lõpul teatasime, et pakume Ukrainast saabunud lemmikloomadele abi toidu, lemmikloomatarvikute jms näol. Et võimalikult efektiivselt abistada, seadsime üles spetsiaalne venekeelse infotelefoni, kuhu regulaarselt pöördutakse ning abi küsitakse.
Pääsemine Ukraina sõjakoledustest: Jasja ja Masja lugu
Ukraina sõjapõgenikud on väga palju läbi elanud ja seetõttu püüame neid aidata nii, kuidas suudame - tahame võtta neilt vähemalt seda stressi vähemaks, mis kaasneb oma lemmikloomale eluks vajaliku pakkumisega. Meie poole pöördunud inimeste lood on tõeliselt imetlusväärsed. Toome teieni järjekordse loo vapratest ja imelistest inimestest, kes ei hüljanud sõjast põgenedes enda neljajalgseid pereliikmeid.