Koduotsija on Varjupaikade MTÜ poolt loodud positiivne ja proaktiivne programm loomadele uute kodude leidmiseks ilma vahepeal varjupaika sattumata. Sellisele alternatiivile pani meid mõtlema järjest kasvav omanike poolt loovutatud loomade arv meie varjupaikades. 

Kõik kuulutused postitatakse Koduotsija Facebooki lehele, kus on üle 11 000 jälgija. Läbi selle lehe leiab aastas uue kodu paarsada looma.

Koduotsija eesmärk on toetada nii omanikku kui ka looma. Kodu vahetus põhjustab looma jaoks suurt stressi ja me teeme kõik selleks, et see stress oleks võimalikult väike. Inimesed ei võta oma ellu ja koju looma, mõeldes, et ühel päeval tuleb temast loobuda. Elu teeb ootamatuid pöördeid ja uue kodu leidmine võib olla vahel ainus lahendus.

Koduotsija võimaldab leida loomale kõige sobivama kodu, annab võimaluse anda looma kohta võimalikult palju informatsiooni otse uuele omanikule, vähendab varjupaikade koormust, sest jätab rohkem ressursse hüljatud, omanikuta ja väärkoheldud loomadele kodu leidmiseks.

Koduotsija programmi administreerime vaid annetuste toel. Me ei võta kuulutuste ülespaneku eest tasu, kuid palume sul toetada Koduotsija programmi, tehes annetuse Varjupaikade MTÜ arveldusarvele EE561010220068203017, selgitusse märksõna Koduotsija.

Vajad abi loomale uue kodu leidmisel?

Palun täida allpoololev vorm, mille põhjal koostame looma kuulutuse. 

Alloleva vormi täitmisega ma mõistan ja nõustun tingimustega:

  • Minu looma kuulutus pannakse üles Varjupaikade MTÜ poolt hallatavale Facebooki lehele Koduotsija.
  • Ma annan koheselt Varjupaikade MTÜ-le aadressil koduotsija@varjupaik.ee teada kui minu loom on leidnud uue kodu või olen leidnud muu lahenduse tema edasiseks pidamiseks.
  • Mõistan, et kuulutuses avaldatakse minu kontaktandmed (telefon, e-postiaadress), mis eemaldatakse peale looma kodu leidmist kuulutusest. Kuulutused jäävad Koduotsija lehele üles koos märkega, et loom on leidnud uue kodu.
Email again:
Looma liik
Looma sugu
Steriliseeritud või kastreeritud?
Kiibistatud