MIDA VABATAHTLIKUD TEEVAD?
- Hoolitsevad kasside eest - eesmärgiks on kasside heaolu tagamine ja parandamine varjupaigas. Tööüleasannete hulka kuulub kassipuuride ja -tubade korrashoid.
- Hoolitsevad koerte eest - eesmärgiks on pakkuda koertele vaimset ja füüsilist tegevust ning pakkuda sotsiaalset kontakti inimestega. Tööülesannete hulka kuulub koerte eluaseme korrashoid.
- Pildistavad ja filmivad - kõrgekvaliteediliste kaasahaaravate fotode ja videote tegemine varjupaiga loomadest. Üks hea pilt räägib rohkem kui tuhat sõna. Head fotod ja videod aitavad oluliselt tõsta loomade kodu leidmist.
- Koordineerivad ja juhendavad teisi (eeldab pikemaajalist vabatahtlikukogemust) - Vabatahtlike koordinaatorid on nagu liim, mis hoiab meie vabatahtlike meeskonda koos. Töö sisuks on uute inimeste innustamine ja julgustamine, juhendamine, koolitamine ning vabatahtlike üle arvestuse pidamine. Eesmärgiks on ette valmistada vabatahtlikke, kes on motiveeritud, teadlikud meie visioonist, missioonist, eesmärkidest, reeglitest, oskavad käituda nii loomade kui inimestega, on enesekindlad ja esindavad varjupaika parimal võimalikul moel.
- Aitavad tutvustada varjupaigas olevaid loomi (eeldab pikemaajalist vabatahtlikukogemust) - Töö varjupaiga lahtiolekuaegadel varjupaiga külaliste ja potentsiaalsete tulevaste loomaomanikega. Tutvustatakse loomi loomasoovijatele, vastatakse küsimustele ja antakse üldist nõu.
Mida vabatahtlikud väljaspool varjupaika teevad?
- Pakuvad hoiukodu - Hoiukoduks (või kasupereks või asenduskoduks) olemine tähendab looma eest hoolitsemist üldjuhul seni, kuni loom saab varjupaigas alustada uue kodu otsinguid. Loe hoiukodu pakkumise kohta põhjalikumalt siit.
- Koguvad annetusi ja jagavad infot - Koguvad annetusi ja jagavad infot - Loomade varjupaikade töö sõltub suuresti sellest, kui palju suudetakse raha koguda annetustena, sponsorite abil, heategevusmüügiga ja teiste omatulu teenimise võimalustega. Vabatahtlikke, kes aitavad kõike seda teha kutsutakse fundraiseriteks. Kuna tahame järjest enam loomi abistada ja tegeleda ka ennetustööga, siis vajame selleks rohkem rahalisi vahendeid. Selleks tööks ei ole vaja eriharidust, eelnevad kogemused tulevad loomulikult kasuks. Vabatahtlikul võiks olla arvuti kasutamise algteadmised ja inglise keele oskus teeb töö kõvasti huvitavamaks. Isiksuseomadustest on kindlasti olulised väga hea suhtlemis- ja enseväljendusoskus, vastutusvõime, julgus, esinduslikkus, rõõmsameelsus, loovus. Võimalusi raha kogumiseks on lõputult ja mida originaalsemad ideed seda paremad tulemused. Töö fundraiserina pakub ennekõike võimalust arendada suhtlemisoskust ja professionaalseid oskusi, mis tulevad kasuks nii era- kui tööelus. Avasta endas müügi- või turundusinimene just vabatahtlikuna ja sellest võib tulla pööre sinu karjääris. Töö sisuks on osalemine erinevatel üritustel (heategevusmüügid, laadad, messid, kirbuturud jms) annetuste kogumiseks ja varjupaiga kohta teabe jagamiseks, infomaterjalide laiali viimine kliinikutesse, omavalitsustesse jt kohtadesse.
- Kujundavad, disainivad, möllavad sotsiaalmeedias - Töö sisuks on reklaammaterjalide kujundamine: brozhüürid, reklaamid, voldikud, postrid jms. Abi kodulehe parendamisel, ideede elluviimisel. Sotsiaalmeedia võimaluste maksimaalne ära kasutamine.
- Tõlgivad ja toimetavad - Peamiselt varjupaigatöötajate, vabatahtlike ja ka üldsuse harimiseks ja teavitamiseks mõeldud tekstide tõlkimine (eesti-inglise, inglise-eesti, eesti-vene, vene-eesti) või toimetamine.
- Koolitavad lapsi ja täiskasvanuid - Alati ei pea selleks otseselt loomadega tegelema, et aidata. Koolitajad harivad lapsi ja täiskasvanuid loomakaitse, varjupaikadesse puutuvate teemade, loomade väärkohtlemise jms vallas.