Pääsemine Ukraina sõjakoledustest: Jasja ja Masja lugu

Ukraina sõjapõgenikud on väga palju läbi elanud ja seetõttu püüame neid aidata nii, kuidas suudame - tahame võtta neilt vähemalt seda stressi vähemaks, mis kaasneb oma lemmikloomale eluks vajaliku pakkumisega. Meie poole pöördunud inimeste lood on tõeliselt imetlusväärsed. Toome teieni järjekordse loo vapratest ja imelistest inimestest, kes ei hüljanud sõjast põgenedes enda neljajalgseid pereliikmeid.

Oleme kahe käega selle poolt, et lemmiklooma ei tohiks omanikust eraldada – see tekitab niigi segaduses loomale veel rohkem stressi. Küll aga mõistame, et alati ei ole võimalik omanikul looma endaga võtta. Nii juhtus ka Jasja ja Masjaga, kui nende omanikud Taissija ja Alina olid Ukrainast Eesti poole teel, kuid nende ajutises kodus ei olnud lemmikloomad lubatud. Tegutsesime kiirelt ja juba paarikümne minutiga oli hoiukodu leitud. Varustasime hoiukodu vajalike tarvetega, mida Masja ja Jasja võiksid vajada ning siis tuli ootama jääda nende saabumist Eestisse. Reis võttis aega kauem, kui algselt oli arvatud ja kui vahepeal ei olnud neist mitmeid tunde midagi kuulda, hakkasime muretsema.  

Õnneks jõudsid kaks reisist väsinud inimest koos neljakäpaliste kaaslastega turvaliselt Eestisse. Kassid toimetati hoiukodusse, kus nad hakkasid tasapisi pikast ja stressirohkest teekonnast taastuma. Jasja ja Masja olid elu ja tervise juures, kuid alguses loomulikult veidi hirmunud. Paari päevaga tulid nad enda kestast välja ja harjusid uue keskkonnaga.

Masja sai hoiukodus pikast reisist puhata.
Jasja vaatas kohe kõik olulised asjad üle.

Alina sõnul olid kassid reisi vältel närvis ning stressis:

“Kassidel oli väga raske. Nad sõid ja jõid vähe ning oli näha, et nad on närvis. Kassid kaotasid palju kaalu. See oli esimene kord, kui me võtsime nad nii pikale reisile kaasa. Eesti piiri ületamine koos lemmikloomaga oli lubatud ja kõik läks ladusalt.

Praegu on Jasjal ja Masjal kõik hästi – nad söövad normaalselt ja hakkasid taas kaalus juurde võtma. Nad on oma uues kodus kohanenud ja magavad rahulikult. Eriti õnnelikud on nad varjupaiga poolt kingitud mänguasjade üle.

Jasja ja Masja uues kodus.

Suur tänu, et aitasite kasse vajalike asjadega ja et leidsite toreda Anette, kes pakkus kassidele hoiukodu seni, kuni otsisime korterit.”

Järgime Varjupaikade MTÜs põhimõtet “Oleme loomade poolt, aga näoga inimese poole.” Ja meil on tohutult hea meel, et ka meie hoiukodud jagavad samu väärtusi. Nii ulatas meie armas hoiukodu Anette lisaks kassidele abikäe ka inimestele ning aitas Taissijal ja Alinal püsiva korteri leida.

Praeguseks oleme toetanud juba mitukümmet Ukrainast pääsenud looma, kuid teame, et abivajajaid on meile järjest juurde tulemas. Lisaks on meil toita-ravida ligi 500 oma hoolealust, kelle heaolu eest jätkuvalt seisame. Soovi korral saad meie tegevust toetada siin:


TOETAN LOOMI 
Previous Next