Mida teha kui pead oma loomast loobuma?
Mõtle, miks sa oma loomast tegelikult loobuda soovid?
Näiteks paljude käitumisprobleemide põhjuseks võib olla hoopis looma haigus. Kas oled hiljuti oma lemmikuga veterinaari külastanud või temalt nõu küsinud? Äkki on abi käitumisspetsialisti poole pöördumisest? Äkki oleks abi ajutisest hoiust? Loomade jalutajad loomahotellid ja ajutise peavarju pakkujad üle Eesti leiad Petify lehelt. Paljusid probleeme oleme käsitlenud ka oma blogis.
Kuuluta, kuuluta, kuuluta!
Otsi ise oma loomale uus kodu. Ainult nii saad sa kindel olla, et ta saab võimalikult heasse ja armastavasse peresse.
Pöördu Koduotsija poole
Koduotsija on meie poolt loodud positiivne ja proaktiivne programm loomadele uute kodude leidmiseks ilma vahepeal varjupaika sattumata. Sellisele alternatiivile pani meid mõtlema järjest kasvav omanike poolt loovutatud loomade arv meie varjupaikades.
Võta ühendust varjupaigaga
Kui meil on piisavalt vaba ruumi, saame võtta vastu loomi ka omanikelt.
- Kui soovid loobuda kassist, võta ühendust meie keskusega, koerast loobumiseks pöördu lähimasse varjupaika.
- Looma loovutus peab kindlasti olema eelnevalt kokku lepitud.
- Loom peab olema vaktsineeritud vähemalt 10 päeva enne üle andmist kompleks- ja marutaudi vaktsiiniga ning kaasas peab olema sellekohane dokument loomaarsti kinnitusega (vaktsineerimistunnistus, lemmikloomapass vms) või tuleb selle protseduuri eest kohapeal tasuda (kui looma pole kunagi vaktsineeritud, siis tuleb teha kaks vaktsiini).
- Kui loom on eelnevalt vaktsineeritud, steriliseeritud/ kastreeritud ning mikrokiibiga märgistatud, leiab ta palju kiiremini uue kodu.
- Loomaomanik täidab loomast loobumisel ankeedi oma looma senise elukorralduse ja muu vajaliku infoga, et uue kodu leidmine oleks võimalikult kiire ja efektiivne.
- Loomaomanik allkirjastab loomast loobumise akti, peale mida läheb otsustus- ja omandiõigus üle Varjupaikade MTÜ-le.
- Juhul, kui loom osutub mittekäsitletavaks/talitatavaks, on agressiivne või tema tervislik seisund ei võimalda tal uut kodu leida, on varjupaigal õigus loom eutaneerida. Me ei saa garanteerida igale loomale uue kodu leidmist.
- Looma vastuvõtmise eest varjupaik tasu ei võta, küll aga tuleb maksta kinni või teostada enne varjupaika toomist loomale uude kodusse minekuks vajalikud protseduurid: kehtiv kompleksvaktsiin ja lemmikloomapass (või vaktsineerimistunnistus), parasiiditõrje, kassidel FIV test, kiibistamine, steriliseerimine või kastreerimine.
- Loomaga palume kaasa panna talle tuttavad esemed: pesa, mänguasjad, toidunõud jne.
- Varjupaikade MTÜ varjupaikadest võetud loomad võtame me alati tagasi varjupaika. Varjupaik ei tagasta looma tagasitoomisel loovutustasu. Looma vastuvõtmise eest varjupaik tasu ei võta, küll aga tuleb maksta kinni või teostada enne varjupaika toomist loomale uude kodusse minekuks vajalikud protseduurid: kehtiv kompleksvaktsiin, kiipimine, steriliseerimine või kastreerimine kui need on mingil põhjusel tegemata.