Kui vaatepilt šokeerib isegi pika kogemusega loomapäästjaid..

Sellele aastale tagasi vaadates võime öelda, et üheks läbivaks teemaks, millega Varjupaikade MTÜ-s kokku puutusime, olid kutsikavabrikud ja ebaeetilised loomapidajad. Oleme näinud liiga palju juhtumeid, kus loomad elasid võigastes tingimustes ning loomapidaja rahateenimise soov oli loomade heaolust kõrgemale seatud. Tahame rõhutada, et nendel lugudel on üks ühine joon - kõik need jubedad kohad on avastatud tänu suure südamega tähelepanelikele kodanikele, kes on kahtlast tegevust märganud ning otsustanud sellest Põllumajandus- ja Toiduametit teavitada. Täpselt nii sai alguse ka Yorkshire terjeri-laadsete koerte päästmise lugu..


Kui loomapäästjad vihje peale koerte olukorda kontrollima läksid, avanes õõvastav vaatepilt. Korteri, kus loomi peeti, põrand oli kaetud koerte roojaga ning hais oli hingemattev. Koeri ei viidud kunagi õue ning seetõttu tegid nad igapäevaselt oma hädad tuppa.

Esmasel vaatlusel oli selge, et koerte eest ei oldud hoolt kantud. Yorkshire terjerite ja nendelaadsete koerte karv vajab regulaarset hooldamist, kuid need koerad polnud aastaid ei kammi ega kääre näinud. Tõeline šokk saabus aga siis, kui varjupaiga töötajad hakkasid koeri lähemalt uurima. Koerte saba-alused karvad olid nii pulstunud, et see taksistas normaalset roojamist ja väljaheited olid kogunenud lihtsalt koerte sabade alla. Osadel olid käpad karvupidi kokku kasvanud ning tavapärane kõndimine polnud enam võimalik – nad pidid edasi liikuma hüpates. See, kuidas neid väikseid koeri oli unarusse jäetuna ju tegelikult aastaid piinatud, tekitas ka pika kogemusega loomapäästjates õudu. Ühe koera pügamise peale kulus ligikaudu neli tundi; loomade seljast sai eemaldatud mitmeid kilosid vildistunud karva.

On tõeline ime, et need väikesed sellid suudavad pärast kõike läbielatut veel inimesi usaldada. Kõik neli Yorkshire terjeri-laadset koera otsivad kodu ning loodavad väga leida endale lõpuks pered, kus neist tõeliselt hoolitakse.     

Ja see on ainult üks lugu paljudest. Tänase päeva seisuga on 2021.aasta jooksul Põllumajandus- ja Toiduamet halbadest oludest ära võtnud ja meile üle andnud 261 lemmiklooma.

Previous Next