Varjupaikade MTÜ tegevjuhi Anneli Matsi pöördumine

Hea sõber! Olen Sulle kirjutanud küll juba mitmeid kordi projektijuhina, kuid nüüd teen seda päris uues rollis – nimelt saab minust 1.veebruaril Varjupaikade MTÜ tegevjuht.

Alustasin oma teekonda ühingus seitse aastat tagasi, 2015. aasta veebruaris. Selliselt kirja pannes tundub see aeg juba väga pikk, kuid minu jaoks ei ole olnud teekonnal ühtlast kulgemist, vaid ikka on kuskil käänak ja selle taga ka üllatus varuks. Oma elufilosoofias olen järginud põhimõtet – kui elu pakub mulle võimaluse, siis on minu enda valik, kas võtta või jätta. Kui jätan, ei ole midagi hiljem kahetseda ja kui võimaluse vastu võtan, siis tuleb ainult edasi minna. Otsust tagasi pöörata pole võimalik, sest see on kaasa toonud juba uue stsenaariumi. Täpselt nii oli ka siis, kui tegin elus kannapöörde ja otsustasin edaspidise elu pühendada loomadele, asudes juhatama Pärnu loomade varjupaika. Juba mõne kuu pärast kutsuti mind ühingu juhatusse, kus olen siiani ja seetõttu üdini läbi imbunud ühingus toimuvast ja teadlik ka sellest, kuhu tahame jõuda.

Varjupaikade MTÜ on olnud pidevas arengus ja kasvamises. Pidevalt on olnud käsil mitmeid projekte meie põhitegevuse toetamiseks ja 2018. aastal asusingi projektijuhi ametikohale. Nelja aasta jooksul sai tegeletud erinevate varjupaigandust ja loomade heaolu toetavate ettevõtmistega ning organisatsiooni arendavate projektidega.

Pean nentima, et tee läheb ikka mäkke ning kaljunuki taga avaneb uus perspektiiv. 2021. aastal võtsime juhatuses vastu otsuse loomade heaolu keskuse arendamiseks ning astusime vastavaid samme. Algselt plaanisime pikaajalisi protsesse, kuid elul olid teised plaanid ja aasta teises pooles läks keskus mürinal käima. Eelmine tegevjuht Triinu, kes oli selleks ajaks ühingut vedanud juba 15 aastat, sukeldus keskuse tegevustesse ja leidis sealt oma eluunistuse elluviimise. Nii sai temast uue keskuse juhataja-arendaja.

Ja nagu teada, siis loodus tühja kohta ei salli ja ühingule oli vaja leida uus juht. Juhatus tegi ettepaneku mulle ja siin oli minu jaoks jälle kaalumise koht – võta või jäta. Mu süda kuulub ühingule ja siin ma siis nüüd olen. Ma tean, milline on vastutuse koorem, mille ma vastu võtsin, samas olen ma väga tänulik usalduse eest, et mulle selline ettepanek tehti.

Varjupaikade MTÜ-l on oma kindel kurss – on visioon, missioon ja eesmärgid. Hoian tegevjuhina sihi silme ees ja viin ellu ühingu eesmärgid. Ma tean, et minu selja taga on toetav meeskond, koos vaatame me ühes suunas. Meie tegevus loomade aitamisel püsib kolmel vaalal – loomad, meeskond (töötajad, vabatahtlikud) ja kliendid (loomaomanikud, kodu pakkujad, annetajad, toetajad) – ja kõiki neid seob üks suur sõna. See on heaolu. See sõna näitab meile suunda. Kogu meie tegevus nii keskuses kui varjupaikades on suunatud sellele, et oleks tagatud loomade, meeskonna ja klientide heaolu, et kõik oleks hoitud. Seda ei ole võimalik saavutada üksi, kõikide panus on oluline. Selleks lihvime oma teadmisi loomadest ja oskusi nende eest hoolt kandmiseks, parendame loomade pidamistingimusi ja töökeskkonda, õpime olema paremad klienditeenindajad. Iga päev algab küsimusega – mida ma täna saan loomade heaks teha. Ja esimene samm sellel teel algab iseendast – olen täna parem inimene.

Aitäh, sõber, et oled olemas ja aitad mul seda teed käia!

 

Kõike head soovides 

Anneli Matsi

tegevjuht, juhatuse liige 

Previous Next