Vabatahtlik Kairi Killing: „Loomad õpetavad tingimusteta armastust ja tõelist rõõmu.”

„Loomad muudavad meie elu paremaks ja mõjuvad hästi vaimsele tervisele. Õnne saladus on andmine. Kui kingid oma aega loomadele, siis tõepoolest tunned, et sinust on kasu. Otsisin endale vabatahtlikuna sellist tööd, mis aitaks maailma paremaks kohaks muuta ja annaks minu hingele midagi,” räägib Kairi Killing põhjustest, miks otsustas tulla vabatahtlikuks Varjupaikade MTÜ-sse. Kairi loo pani kirja Kaidi Koort.

Kairi sõnul sai teekond Varjupaikade MTÜ juurde alguse kaks aastat tagasi. Ta täitis kodulehel ära vabatahtlikuks saamise ankeedi. Seejärel võeti temaga ühendust ja pakuti erinevaid võimalusi, kuidas saab vabatahtlikuna aidata. „Minu arvates võiks vabatahtlikuna panustada ja teha sellist tööd, mida oskad väga hästi ja mis annab maksimaalse tulemuse.”

Kairi on varem olnud vabatahtlik tudengiorganisatsioonis Solaride, kus oli mentoriks noortele. Varjupaikade MTÜ on teine koht, kus ta teeb vabatahtlikku tööd. „Minule on kaks valdkonda südamelähedased. Need on loomad ja noored.”

Pildistab varjupaiga loomi

Aktiivne vabatahtlik tegeleb Varjupaikade MTÜ-s fotode ja videoklippide tegemisega. Tema kõige viimane projekt oli pildistamine 2023. aasta heategevuskalendri jaoks, mille raames külastas loomade varjupaiku üle Eesti. „Kiisud saavad kiiremini koju, kui neist on tehtud ilusad fotod,” arvab Kairi.

„Lisaks teen regulaarselt pilte loomadest, kes on varjupaika jõudnud, et võimalik uus kodupakkuja näeks, kui armas ja imeline loom kodu ootab. Sageli on loomad varjupaika jõudes ärevil ja segaduses, seega tuleb natukene aega anda, et nad sisse elaksid.”

Kairi arvates on hea pildi saamiseks vaja looma usaldus võita. „Tihtipeale tähendab see koos koera või kassiga istumist, paitamist, maiuse andmist, kuni ta tunneb, et sa oled tema inimene. Siis saab juba selle rõõmsa ja usaldava pilgu ka pildile tabada.”

Aktiivne vabatahtlik lisab, et temal on ka kodus üks lemmikloom. „Minul on 10-aastane Jack Russelli terjer. Lily on võetud sõbranna koera pesakonnast. Meile meeldib koos matkata Eesti kaunites rabades.”

Lööb aktiivselt kaasa kampaaniates

Kairi on vabatahtlikuna osalenud mitmes Varjupaikade MTÜ kampaanias. „Tegin koostöös teleajakirjaniku Keili Sükijaineniga kampaania, mille eesmärk oli leida kassipoegadele hoiukodud ja kutsuda inimesi raha annetama. Võtsin osa ka südamekuu kampaania tegemisest kevadel koos spordientusiasti Liis Velskeriga, mille raames valmis videoklipp ja veel fotod. Need on mõned näited minu tehtud töödest.”

Aktiivne vabatahtlik lisab, et ta on andnud ka nõu, kuidas korraldada kampaaniaid ja toimetada sotsiaalmeedias. Kairi sõnul kulub vabatahtlikule tööle aega enamasti 2-3 tundi kuus. „Näiteks heategevuskalendri pildistamisele kulus palju aega, umbes 24 tundi. Ajakulu oleneb väga palju kuust ja perioodist.”

Kairi soovitab vabatahtlikuks tulla Varjupaikade MTÜ-sse, sest ta tunneb, et tema tehtud vabatahtlikku tööd hinnatakse. „Kogu aeg öeldakse aitäh ja minu käest küsitakse, kas mul on aega tööülesande jaoks. Kui olen öelnud jah, siis soovin oma töö väga hästi teha. Minule meeldib, et saan oma töö kohta tagasisidet.”

Põhitööna juhib oma ettevõtet

Lisaks Varjupaikade MTÜ vabatahtlikule tööle on Kairi elus tähtsal kohal oma ettevõtte juhtimine. „Olen tegelenud 13 aastat turundusvaldkonnas ja kaasa aidanud suurte organisatsioonide edule. Viimased neli aastat olen toimetanud enda loodud firmas ja aitan luua ettevõtetele sotsiaalmeedia sisu. Olen konsultant, strateeg ja ettevõtte juht.”

Kairi räägib, et tema klientide hulka kuuluvad näiteks Sportland, Apple, Red Bull, Swedbank, Elisa, Paulig ja Santa Maria. „Peamiselt pakume oma klientidele sotsiaalmeedia sisuloomet, kanalite haldust, sotsiaalmeedia strateegiaid ja koolitusi.”

Vabal ajal sõidab lumelauaga

Kairi sõnul on tema hobid seotud vabatahtliku tööga, sest ta tegeleb pildi- ja videoloomega ka vabal ajal. „Olen pärit sportlikust perekonnast ja aktiivne eluviis on suur osa minu elust. Tegelen erinevate trennidega. Näiteks CrossFit, jooksmine ja tantsimine kuuluvad minu hobide hulka. Talvel sõidan lumelauaga ja suvel tegelen veelauasõiduga. „Be 1st!” podcasti juhtimine koos Sandra Rajuga on pooleldi hobi ja töö,” tutvustab aktiivne vabatahtlik enda hobisid.


Varjupaikade MTÜ Kairist

Kairi on meie hindamatu vabatahtlik, kes aitab Varjupaikade MTÜ-d kõigega, mis on seotud turunduse ja sisuloomega. See on väga väärtuslik abi, sest pildid ja videod mängivad loomade koju aitamisel meeletult suurt rolli. Eriti armas on see, et sel suvel võttis Kairi enda ülesandeks pildistada meie 2023. aasta heategevuskalendri tarbeks fotod. See on suur töö, kuna läbi tuli sõita kõik meie seitse asukohta üle Eesti, et neljajalgsed igast varjupaigast pildile püüda. Teadupärast ei püsi loomad eriti paigal ja seetõttu võib nende pildistamine olla keerukas. Kairi aga saavutab alati nendega hea kontakti ja ka kõige püsimatumad tegelased saab kenasti pildile püütud.

Vahel tundub, et Kairil on ööpäevas rohkem tunde kui teistel inimestel, sest mingi ime läbi jõuab ta enda tiheda graafiku kõrvalt alati aega meie loomade jaoks. Kõik varjupaigatöötajad, kes Kairiga kokku on puutunud, ütlevad kui ühest suust, et tegemist on nii elurõõmsa ja positiivse inimesega. Oleme väga tänulikud, et Kairi kuulub Varjupaikade MTÜ perre!


Kui ka Sina tunned, et soovid enda panuse vabatahtlikuna anda, siis VAJUTA SIIA.

Lugu ilmus Varjupaikade MTÜ ajakirja Käpa all 2022/3 numbris. Autor: Kaidi Koort

Previous Next