Teaduslikult tõestatud – koerapidamine on südametervisele hea

Aprill on üleriigiline südametervise kuu ja selle puhul korraldasime juba viiendat aastat südamesõbra kampaaniat, mil tõmbasime erilist tähelepanu just varjupaiga koertele. Koduotsivad koerad ja inimeste südametervis on omavahel seotud väga lihtsal põhjusel – teadusuuringud näitavad, et koeraomanikel on parem südametervis ja nende eluiga on pikem.

Põhjus peitub ilmselt selles, et koeraomanikud käivad regulaarselt jalutamas. Südame kaitsmiseks soovitatakse kolm kilomeetrit kõndi või 30 minutit ükskõik millist mõõdukat liikumist päevas ning südamehaiguste ennetamiseks on kõige olulisem liikumisharrastuse regulaarsus, mitte niivõrd intensiivsus. Lisaks heale tujule ja tingimusteta armastusele, mida üks karvane sõber igapäevaselt pakub, saad koera võttes ka väga väärtusliku boonuse – oled tervem, aktiivsem ja õnnelikum inimene!

Ka kardioloogid nõustuvad, et koeraomanikud on tugevama tervisega. „Ameerika Südameassotsiatsioon seostab lemmiklooma, eriti aga koera, omamist langenud südamehaiguste riskiga ja pikemaealisusega. Uuringutega on kindlaks tehtud, et koeraomanike vererõhk stressisituatsioonides on lemmikloomadeta inimeste omast madalam. Lemmikloomade omanikel on veres madalam triglütseriidide ja kolesterooli tase (need on südamehaiguste indikaatorid) kui lemmikloomadeta inimestel. Lisaks tunned end looma eest hoolitsedes vajaliku ja oodatuna ning miski ei peleta üksindust paremini, kui liputav saba ja märjad musid,” sõnab kardioloog Lagle Suurorg.

Sel aastal leidis kampaania raames päris oma kodu 18 koera! Suur aitäh kõikidele kodupakkujatele. Kõik aprillikuu jooksul uude koju minevad koerad said kaasa tervislikke ja naturaalseid närimismaiuseid FendaF OÜ-lt. 

Vahva koer Maia, kes muide oli möödunud aasta aprillis kampaania reklaamnägu, on tänaseks veetnud aasta aega päris oma kodus. Maia uus omanik Reelika kirjeldab elu uue sõbrakesega nii:

„Oleme Maiaga koos elanud üle aasta. See on möödunud täiesti hämmastava kiirusega, aga selle sisse on mahtunud juba nii palju seiklusi, kogemusi ja emotsioone. Maiast on saanud täieõiguslik pereliige, kelleta me keegi enam elu ette ei kujuta.

Maia harjumine oma uue eluga on olnud väljakutseterohke. Elades raudtee ääres, õppisime koos ronge mitte kartma, tunnelitest läbi käima, suurema autotee ääres kõndima ja ka mehi usaldama. Aga iga raskuse ületamisega on ka temaga kaasa tulnud nii palju rõõmu, naeru ja nalja. Näiteks on Maia täielik elukutseline pallide tagaajaja ja jalgpalliplatsil teeks ta nii mõnelegi elukutselisele jalgpallurile silmad ette oma palli väravasse ajamisega. Paraku enamus palle leiab selle tegevuse käigus ka lõpu, nii et tänaseks ei jaksa ma enam otsa leidnud palle kokku lugeda. Nüüd on selgunud ka tema soojad tunded disc golf’i ketaste ja mängu vastu. Lumistel talvepäevadel ei möödunud meil ükski õueskäik ilma lumepallide tagaajamiseta või lume sees püherdamiseta. Maia naudib pikki jalutuskäike, kus tal on võimalik iga kivi, puu ja post üle nuusutada, maas vedelevaid oksi sakutada ja puu otsas hüppavaid oravaid jälgida. Kui aga tuju üle läheb, siis võtab ta asjatundlikult suuna kodu poole ega peatu enne kui koduukse ees. Maia tarkus hämmastab mind pea iga päev. Juba esimeste päevadega õppis ta ära, kust kaudu saab kõige kiiremini koerte mänguväljakule ja millises sahtlis on kodus maiused peidus.

Saatuse tahtel kohtusime talvel ka Maia kutsikaga ühel tavapärasel jalutuskäigul ja veel toredama kokkusattumusena on seesama kutsikas sattunud elama Maia lähedusse ning minu tuttavate tuttava juurde.

Paraku ei ole kõik olnud lihtne ja parasjagu on veel väljakutseid, mida ületada. Muret valmistab veel meeletu hirm autoga sõitmise ees ja ka aia taga haukuvad suured koerad. Tänaseks oleme liitunud ka koertekooli grupiga, et meie kulgemine oleks koos veelgi rõõmsam ja toredam.

Aitäh, et olete andnud mulle võimaluse Maiaga koos kasvada ja elust rõõmu tunda."

Kui ka Sinu elust on puudu üks neljajalgne südamesõber, siis vaata siia:

LOOMAD VARJUPAIGAS
Previous Next