Benjamin, kilpnäärmehaige koer

Valga varjupaigas ootab oma uut kodu alates 2017. aasta augustist saksa lambakoer Benjamin, mees paremates aastates. Kui muidu lähevad tõukoerad ja nende – laadsed koerad kui soojad saiad, siis Benjamin on jäänud varjupaika pikalt pidama. Võimalik, et põhjuseks on inimeste hirm tema haiguse ees, mida inimesed ei tunne (hästi).
Kuidas varjupaiga inimesed Benjamini kirjeldavad?


„Benjamin on väga sõbralik oma pereliikmete vastu, võõraste suhtes valvas. Kui koer näeb, et tulijad on sõbrad, siis haukumine muutub. Benjamin oskab käsu peale istuda ja lamada, kuulab hästi sõna. Rihma otsas jalutab eeskujulikult, ei tiri. Jalutamine meeldib koerale väga ja me saame teda külastajatele jalutamiseks anda. Benjamin lubab ennast ka pesta, me oleme teda vannis kahel korral pesnud. Naabritest koertega saab Benjamin hakkama, kassidega pigem mitte. Aga kui keelata, kuulab sõna. Koer on vaktsineeritud, kiibistatud ja kastreeritud.
Benjaminile kodupakkuja peab arvestama, et koeral on diagnoositud kilpnäärme puudulikkus ja ta vajab kuni elu lõpuni igapäevaselt tablettravi. Samas hoiavad tabletid koera haiguse kontrolli all ja tervis on korras.“

Kuna koertel – ega üldse lemmikloomadel – pole Haigekassat, siis nende ravimitel ei ole soodushindu nagu inimestel ja kõik tuleb täishinnaga välja osta. Seetõttu on Benjamini ravi kallim kui kilpnäärme alatalitlusega inimestel – aga ei midagi hullu - 1 karp (100 tbl) maksab 5,45 eurot. Sellest jätkub koerale 8 päevaks ehk ühes kuus kulub hormoonasendusravile ümmarguselt 22 eurot, mis iseenesest pole üüratu summa, kuid suuremalt jaolt annetuste toel majandavale varjupaigale on see oluline lisakulutus.

Seega on Benjamini ravile otsustanud õla alla panna kilpnäärmehaiged inimesed Facebooki grupist Lihtrahva kilpnäärme grupp. Teada ju vana tõde, et jagatud mure on pool muret ja kui see veel seltskonna peale laiali jagada, siis igaüks saab killukese, mis on kõigile jõukohane. Pealegi, kes siis veel, kui mitte sama haiguse põdejad, mõistavad teda kõige paremini. Peale Varjupaikade MTÜ inimestega nõu pidamist sai otsustatud, et teeme Benjamini toetuseks annetused läbi Rexi fondi.

Fondi spetsiaalne kontonumber, kuhu on oodatud kõik annetused samasuguste juhtumite puhul loomadele abi andmiseks, on EE752200221048213036 Swedbank, Varjupaikade MTÜ. Aitäh!
Previous Next