Aide Leit-Lepmets “Säde” 
akvarellipaberil segatehnikas 31x42 cm, raamitud  

Kunstnik Aide Leit-Lepmets on alati armastanud joonistada. Koolieelikuna joonistas ta kõikidesse kättesattunud juturaamatutesse, sest tema arvates pidi üks õige teos ikka piltidega olema. Nüüd on ta saanud joonistada pilte raamatutesse enne kui need trükki lähevad. Aide armastab ka savist voolida ja peamiselt ilmuvad tema käte alt välja just kassid. 

Aide Leit-Lepmets otsustas heategevuslikus projektis osaleda, kuna kass Säde meenutas talle ta enda kassikest, kes on sarnase välimusega ning kes mõned aastad tagasi samuti varjupaika sattus. Tema "seiklus" sai imelise lõpu just enne jõule ja nüüd veedab ta vanaduspõlve kamina ees oma kodus.

Sädest inspireeritud pildil on vihma kätte jäänud kass, kes vaatamata teda ümbritsevatele sajupilvedele trotsib ebameeldivusi (tuult ja niiskust) ning naudib hetke sooja piimaga (võibolla isegi kuuma šokolaadiga). Pildi tausta helesinine värv peaks sümboliseerima lootust - sest isegi kui olukord on trööstitu ning tundub lootusetu, tuleks leida oma elus midagi ilusat ja head, mis aitaks säilitada lootust paremale.

Teos on tehtud kass Sädest, kes on Varjupaikade MTÜ üks pikaaegsemaid asukaid. Rohkem infot tema kohta leiad SIIT. Oksjonil panustades annad suure panuse ka Säde heaks, kuna selle teose oksjonitulu läheb otse tema ülalpidamiseks.


Alghind: 40€
Pakkumise samm: 10€ või tee oma pakkumine

Previous Next