Koerte iseloomustused on kirjutatud projektis osalenud kinnipeetavate poolt ning olukord enne ja pärast projekti on fikseeritud koertekoolitajate poolt.
Päka
Päka iseloomustus:
Päka on meil väga impulsiivne kutsu, kui saavutad temaga esimesel kohtumisel oma kannatlikkusega hea kontakti, siis võid juba uskuda, et oled saanud endale hea, ustava ja uue sõbra!
Päka vajab enne jalutama minemist hellemat kohtlemist, nimelt tema tagumised jalad ei taha koheselt tööle hakata, ehk need peab enne soojaks saama, nagu sprinteril. Kuuldavasti on ta oma eelnevas elus elanud läbi raskema õnnetuse, mis annab põhjuse muretseda ka tema erilise erksuse eest (kohtades, kus avastada midagi uut, mis teda ärevaks, kohati kartlikuks muudab).
Kuid tore on siis, kui tagumised jalad on juba soojaks saanud, võib sisse lülitada neljanda käigu. Siis saate temaga juba joosta pikemalt just sinna, kuhu tema nina tüürib. Soovitavalt ratta kõrvale teda pikemateks vahemaadeks kaasa võtta pole hea mõte (tagumised jalad ei pea vastu). Kindlasti ei soovita talle hüppamist kõrgemate kohtade peale ega jalutamist üle poomi. Talvistel ja sügis-kevad külmadel ilmadel meeldiks talle, kui panete ka temale jope selga. Harjutatud on ka traksides liikumine, seega võiks seda harjumust jätkata.
Oh-ohh, kui Päka maiust ei taha, on ta järelikult mingi hädaga mures (kõht kinni jne.).
Ta on ülisuure huviga, seega tahab ta tihti suunduda sinna, kuhu teie ise kindlasti ei kipu minema - urud, mutiaugud, hunnikud ja kõikjale, kus kuuldub krabinaid ja helinaid :D
Nüüd aga Päka rõõmsamatest toimetustest:
Päka tähelepanu olen harjunud saama läbi sõna “pss-pss” ja siis muidugi ka maius järgi
Päkale meeldib väga teie lähikontakt (kui oled usalduse võitnud). Ta tahab teid kui jäätist limpsida, kuid ärge sellega ka liiale minge. Sinna juurde käib ka tema kaenlapiirkonna mõnus sügamine koos jutustamisega.
õpitud oskused, mida võiks kindlasti jätkata ja mis talle ka suurt huvi pakuvad:
kaheksad ümber teie jalgade - tuleb meil maiust kasutades hästi välja
kinnisest peost maiust ulatades Päka taganeb paar sammu, peopesa avanedes saab ta aru, et võib tulla maiuse järele. seda võib korrata ka mitmeid kordi, peopesa lahti-kinni ja siis lõpuks maius talle kätte
rihma otsas kõrvalkõndi peab veel harjutama ja kuna ta on väga uudishimulik, siis tahab Päka iga asjaga kursis olla
pooleli on ka veel kausist maiuse mitte kohene haaramine ehk juhtides näiteks paremas peos maiust hoides tema tähelepanu õrnalt/vaikselt kõrvale, kuid samas vasaku käega asetades maiusekausi vaikselt maha, ei torma ta koheselt kausi kallale, vaid ootab teie käsklust
“võta!”
Haa-haa, Päkale meeldivad väga naisterahvaste hääled ja pealegi on ta ju poiss
Päka ulakuste puhul töötab kõige paremini tema tähelepanu juhtimine meelepärasema juurde, tema premeerimine maiusega, mitte otsese karistamisega
Soovin oma sõbrale Päkale toredat kodu ja teda armastavaid uusi sõpru!
Olukord enne projekti:
Inimesi umbusaldav koer, kelle silmist puudus säde. Päkale ei meeldinud kõndida inimese kõrval ja eelistas hoida eemale. Oli päris kuulekas - kui talle öelda siiski tule siia või lähme, siis ta liikus, kuid erilise entusiasmita. Ka trakside ja jope selgapanemisega leppis kannatlikult. Vahel võis ta pähe võtta, et tema inimesega kaasa ei liigu ja siis oli väga keeruline saada teda soovitud suunas liikuma.
Olukord pärast projekti:
Päka suurim saavutus oli õppida usaldama erinevaid inimesi. Iga trenniga oli ta üha avatum ja tuli kergemini kaasa. Paigale tardumised kadusid lõpuks täiesti ära ja nende asemel hakkas Päka hoopis inimesi lõbusalt mängima kutsuma. Uute trikkidena õppis Päka kõrvalkõndi, alusele astumist ja keerutamist. Maiusest loobumise trikki suhtus ta aga erilise entusiasmiga ja tagurdas avatud peos olevast maiusest kiiresti kaugele.
Kui soovid Päkale kodu pakkuda, täida sooviavaldus tema lehel.
Kaimo
Kaimo iseloomustus:
Suurepärane perelemmik Kaimo ootab endale hoolivat ja seltsivat peremeest!
Oma aktiivse ning vallatu iseloomuga sobib Kaimo energiat täis ja teorõõmsasse perekonda. Kaimot on üsna lihtne treenida, kuna teda valdab tegutsemishimu ning tohutu mängulisus. Etteruttavalt peab mainima, et liigne mängulisus päädib pahatihti ülemeelikusega ning Kaimo kipub tihtipeale oma rõõmu väljendama ning pealehüppamisega seda näitama. Oleme selle murega igakordselt tegelenud ning tulemused on suurepärased, kuid igaks juhuks ettevaatust väikeste lastega!
Suurepärase sportliku kehaehitusega on ta hea jooksukaaslane. Noore ea ning elava loomu tõttu on Kaimo vägagi seltsiv ning kiinduva iseloomuga ja leiab inimesega kiirelt ühise keele. Kaimo ei ole kuri ning haugub harva, seda tavaliselt siis, kui keegi liigikaaslastest ees haugub või kui mõni hetkel õpitav harjutus välja ei taha tulla, väljendades siis endas olevat frustratsiooni, kuid seda tuleb harva ette. Kui aga tekib olukord, kus ennast kaitsma peab, tuleb Kaimo sellega kenasti toime. Kaimo karvastik pole kuigi ilmastikukindel, seega õuekoeraks kahjuks ta ei sobi, kuid tubases miljöös täidab ta kindlasti kõik tühimikud :)
Kõrvalt vaadates on Kaimo nõrkadeks külgedeks tema mõningad keskendumisraskused, ennekõike tema noore ea tõttu.
Ka suures seltskonnas ei tule erinevate harjutuste kordamine eriti hästi välja, kuna Kaimo lihtsalt peab ennast ümbritsevaga kurssi viima ning õpetaja pealt on tähelepanu kiire hajuma. Seega soovitan õpinguteks leida vaikne ja mõnus koht, kus on võimalikult vähe müratekitajaid. Piisav järjepidevus ning kindlameelsus on just see, mida peaks Kaimo treeningutel silmas pidama.
Taibukas Kaimo vajab arukat peremeest, kes leiaks oma uuele sõbrale külluslikult aega.
Olukord enne projekti:
Kaimo oli ülierutuv ja intensiivne koer, kellele trakside selga panemine oli kahe inimese töö ja kes tegi hüppamise või maiuse võtmisega tihti treenerile haiget. Ühtegi kasulikku trikki ta ei osanud ja võimalusel varastas ta taskust kõik maiused.
Olukord pärast projekti:
Hüppamised jäid oluliselt vähemaks ja selle asemel hakkas Kaimo pakkuma üliagaralt istumist. Kaimo õppis uute trikkidena selgeks kõik programmis olnud oskused- kõrvalkõnd, silma vaatamine, lamamine, lauale hüppamine ja jalgade vahelt läbi minemise trikk. Kõike mis ta selgeks sai, hakkas ta tegema kiirelt ja efektselt.
Kaimo leidis uue kodu 10. jaanuaril 2019.
Emma
Emma iseloomustus:
Sõbralik Emma, kes on väga rõõmsameelne, ootab endale peremeest, kes oskab lugu pidada ilusast ja kannatlikust lemmikust.
Emma on üks sellistest koertest, keda on võimalik pidada nii tubastes tingimustes, kui ka õues, milleks paneb aluse tema pikk ja tihe karvastik. Emma nõrgaks küljeks võib nimetada läbisaamist teiste koertega ning pahatihti sellises olukorras hakkab ta haukuma. Emma on väga mõistev ning õpetab uue peremehe kenasti endaga suhtlema.
Treeningutel oleme põhirõhku pannud
kõrvalkäimisele, istumisele ja ka lamamisele. Kõik harjutused tulevad kenasti välja. Emma treeninguks on ennekõike vaja püsivust ja ei tohiks unustada, et koer on ikkagi pärit varjupaigast.
Olukord enne projekti:
Tahumatu teemant, puudusid teadmised, kuidas inimestega suhelda. Emmat jätkus igale poole ning esmasel kohtumisel said pitseeritud käpajälgedega nii püksid, kui jope. Emma ei osanud lamada ega lõdvas rihmas käia. Ammugi ei olnud tal kannatlikkust maiuseid oodata ja kui ta avastas, et inimesel on taskus maiused, sukeldus ta pea ees nende järele.
Olukord pärast projekti:
Omandatud oskused olid lamamine, alusele astumine, maiusest loobumine, silmakontakt ja kõrvalkõnd. Kõige suurem saavutus oli see, et Emma enam ei üritanud varastada taskust maiuseid ega lasknud ennast oma koerajuhi juurest maiustega eemale meelitada.
Emma leidis uue kodu 17. detsembril 2018.
Hundu
Hundu iseloomustus:
Hundu on koer, kellel pole piire nii heas kui halvas mõttes. Meie õpetaja proua Emma ütleb selliste koerte kohta „kurjamid“. Mina nii karm poleks. Ma iseloomustan teda, kui üleskasvanud kohas, kus tuleb enda eest võidelda, kasutades ka vahest alatuid võtteid, nt saada endale antud maius lihtsamal teel, kas kavaluse või siis lausa jõuga (peale hüpates), eks ka meie, kes me oleme siis niiöelda loomadest targemad, tihtipeale oleme sunnitud kasutama alatuid võtteid, et selles niinimetatud maailmas ellu jääda. Inimesed, kes siin maailmas hästi toime ei tule või siis hakkama ei saa, on ju samuti siis „kurjamid“. Ühesõnaga Hundu on väga energiline, elavaloomuline, ilus, suur ja võimukas koer, kes võitleb kindlasti oma koha eest siin maailmas ja kui ta oleks inimene võrdleks ma teda Kevade Tootsiga: „Te soovite võib olla, et ma oleks rahulikum, aga teie kiuste ma seda ei ole ja kuni võiduka lõpuni, kuni ükskord Jumal mind enda juurde võtab.“
Lugupeetud inimene, kui sa Hundu endale võtad ei tohi sa olla kindlasti laisk ja nõrganärviline ja tihtipeale pead väljuma oma mugavustsoonist, kui näiteks peale tööd oled väsinud ja tahad rahu ja vaikuses jalutada (eks võta siis Semu). Hundule see aga ei sobi, ta ütleks kui oskaks, et „Puhkama hakkad hauas“. Ja kindlasti ei tohiks sa olla alla keskmine vaene, sest süüa mulle meeldib ja mida rohkem seda uhkem. Nii et lööklause minu kohta oleks – Varuge kannatust ja ikka pea püsti edasi!
Oi kirjutada võiks veel palju, aga kuulajad on ikkagi inimesed.
NB! Kõik koerad ja loomad on toredad ja armsad „Armastame siis neid“.
Olukord enne projekti:
Hundu on koer, kes on õppinud oma suurust ära kasutades jõuga oma tahtmist läbi suruma. Väljendub see selles, et ta tiris rihmas, kippus inimestele peale hüppama, maiuseid oma soovi järgi rabama ja võimalusel isegi taskust võtma. Hundu oskas küll istuda aga oskus oli suhteliselt nõrk ja muud oskused puudusid (lama, kõrval, oota, loobu jm). Inimestega koostöö oskus puudus. Hundule oli äärmiselt raske trakse selga saada.
Olukord pärast projekti:Hundu õppis, et jõuga oma tahtmise läbi surumine ei tööta. Õppis inimese kõrval lõdvas rihmas kõndimise selgeks. Inimese peale hüppamise käitumine oli väga tugevalt juurdunud, kuid kursuse lõpuks juhtus seda juba äärmiselt harva. Maiuse rabamise käitumine vähenes samamoodi tunduvalt, kuid tähelepanu tuli pöörata Hundu meeleolule. Kui Hundu meeleolu oli kehva (ärritunud, jalutamata, pinges), ilmnes see käitumine uuesti. Taskust varastamise käitumine kadus, sest maiused olid treeningu ajal alati saadaval. Käitumine, mida ei olnud vaja harrastada, hääbus. Hundu oli väga kiire õppija ja oskused istuda, lamada, kõrval olla arenesid väga kiiresti. Samuti oskas ta treeningute lõpuks ahvatlustest loobuda – oskas mööda tulla maiust pakkuvast inimesest ja ahvatluseks vedelevast maiusest. Trakside selga panemisega läks asi küll paremaks aga sellega on veel vaja palju tööd teha. Kokkuvõtvalt võib öelda, et tegu on koeraga, kelle puhul on väga oluline treeningu järjepidevus, sest muidu võivad tekkida kiired tagasilangused vanadesse käitumismustritesse.
Hundu leidis uue kodu 25. juulil 2018.Semu
Semu iseloomustus:
Semu on rahulik koer, kes hoiab oma eluruumid puhtana. Jalutama minnes tuleb talle anda aega, 10-15minutit loodust nuustutada, tuulise ilmaga rohkem, peale seda on ta valmis ka teistele tähelepanu pöörama ja nõus sinu soove täitma, mängima ja trikke tegema.
Ta ei tiri rihme ega hüppa kunagi sulle peale. Talle meeldib ka niisama istuda ja tal ei ole midagi selle vastu, kui teda silitada, sügada.
Semu ei nõua kogu tähelepanu endale, vaid saab ka ise hästi hakkama. Kui talle võimalus jätta, siis ta läheb ka üksi jalutama. Semu uus omanik võib olla ükskõik kes, kuid pigem sobib rahulikule inimesele, kuna Semu pole enam väga noor ja sellepärast ta ei taha väga kaua joosta, mängida.
Ta on väga truu ja ei ole äraostetav. Rahulik, tark, ilus.
Olukord enne projekti:Semu on iseseisev, kassilik koer, kelle jaoks inimese tähtsus ei olnud väga kõrge.Semu oli alguses väga endasse tõmbunud ega ei otsinud kontakti. Semul on olnud kombeks ära joosta ja tema teadmised elementaarsetest asjadest olid pigem puudulikud, kuid ta oskas päris kenasti kõrval kõndida ja natuke oli õppinud ka istumist. Lamada ei osanud Semu üldse. Toidumotsivatsioon oli Semul madal.
Olukord pärast projekti:Semu õppis selgeks hulga toredaid trikke – lama, istumine parenes, õppis maiusest loobuma, suurim saavutus oli silmakontakti selgeks saamine. Lisaks õppis ta ronima objektide peale (nt kivi otsa). Läbi selle kõige õppis Semu, et inimesega koostööd teha on päris lõbus. Iga uue triki õpetamine temale oli keerukas, sest tema motivatsioon maiuse nimel tööd teha oli madalam ja seetõttu oli iga uus õpitud oskus kõigi jaoks suur rõõm.
Semu leidis uue kodu 14. augustil 2018.Turbo
Turbo iseloomustus:
Turbo on energiline ja andekas isiksus, kes õpib kiiresti. Ta on hea sõber, kui temaga sõbralikult (vastavalt) käituda. Ta on sõber, kes sind alati kuulab ja kuuleb. Ta ei vaidle, ei räägi vastu. Turbo on hea kuulaja, kellele võib saladusi usaldada, olles kindel, et neid ta ei reeda. Kui Turbo vastu tähelepanelik olla, siis vastab ta samaga. Ta oskab heast toidust lugu pidada ja seda väärikalt hinnata. Omalt poolt pakub ta palju erinevaid nippe, et head toitu saada.
Kindasti soovib Turbo, et temaga tegeletakse ja liigutakse aktiivselt. Ta soovib tähelepanu ja pakub seda ka ise. Turbol on ka väikesed vead, aga neid näeb alles siis, kui juhendaja on saamatu.
Postiivne pool:
Andekas
Energiline
Oskab saladusi hoida
Negatiivne pool:
Haugub koerte peale, kes talle ei meeldi
Otsib teistega kontakti, kui loodab süüa saada
Ei räägi eriti
Turbo sobib liikuvale inimesele, kes armastab loomi (eriti koeri), kellel on aega, kes on nõus nende nimel millestki loobuma ja midagi muutma.
Olukord enne projekti:
Turbo oli projekti alguse hetkel väga aktiivne ja kasvatamatu koeranooruk. See väljendus inimestele peale hüppamises, tähelepanu hajumises, püsiva kontaktivõime puudumises. Ta ei osanud kõndida rihma otsas ilusti. Ainus olemasolev oskus oli istumine, mida ta kasutas aktiivselt erinevates olukordades. Trakside kandmise kogemus puudus täielikult.
Olukord pärast projekti:Turbol tekkis projekti lõpuks hea kontakt inimesega ja oskus ennast kontrollida. Inimestele peale hüppamine kindlasti vähenes, kuid sellega tuleb veel tööd teha. Turbo sai selgeks silmakontakti inimesega ja oskas inimese käes ahvatluseks olevast maiusest ilusti loobuda. Oli võimeline lõdvas rihmas mööduma teisest koerast paari meetri kauguselt. Õppis lamama ja erinevate objektide otsa
ronima.
Turbo leidis uue kodu 17. septembril 2018.
Rafael
Rafaeli iseloomustus:
Sõbralik koer. Kui tulin koerte varjupaika esimesel korral, siis nägin kartlikku koera. Nüüd mõne kuu möödudes, kui olen Raffat treeninud, kuulab ta mind ja ei haugu enam teiste peale nii tihti. Olen suutnud Raffat panna inimesi usaldama. Kui enne Raffa ei lasknud ennast puudutada, siis täna on kõik teisiti. talle väga meeldib, kui teda sügatakse rinna alt ja selja tagumise osa pealt ja ka tagumistelt kintsudelt. Enam ei karda ta inimesele silma vaadata. Õpib väga ruttu uusi harjutusi ja kombeid - tunneb oma nime, annab mõlemat käppa, istub, aina paremaks muutub kõrvalkõnd, hüpped barjääridele, maiustustest loobumine. Näidates tema suhtes üles headust ja hellust, muutub see koer ka ise aina paremaks. Seda võin öelda oma kogemusest. Raffale meeldiks, kui keegi tegeleks temaga koerte spordiväljakul, kus on erinevad tõkked, mida ta peaks ületama. Olen seda juba natukene temaga harjutanud ja talle see väga meeldib. Raffa kardab natukene külma ilma. Probleem on tema riietamisega, ta väga ei luba ennast riietada, seda peab veel harjutama.
Olukord enne projekti:
Rafael oli koer, kes haukus lakkamatult nii stressist kui ka selleks, et maiuseid küsida. Ta ei talunud hästi puudutusi ja haukus hämaras kõikide liikuvate objektide peale. Raffa ei osanud ühtegi trikki peale käpa andmise ja ta ei osanud isegi inimesele otsa vaadata. Inimeste suhtes oli ta umbusklik, teiste koertega samuti.
Olukord pärast projekti:
Haukumise osakaal kahanes peaaegu nullini. Tal tekkis oma treeneriga tugev side ja teiste inimeste suhtes muutus ta sealjuures ükskõikseks. Ärevus teiste koerte suhtes langes ka märgatavalt ja oma treeninggrupi koertega oli ta sõbralik. Rafa omandas kursusel kõik harjutused vilumuseni – kausis olevast maiusest loobumise, kõrvalkõnni, alusele hüppamise, lamamise (häälkäskluse peale!), jalgade vahelt läbi mineku jm. Kõige suurem saavutus oli see, et Rafael õppis inimesele otsa vaatama ja hakkas oma koerajuhiga mängima.
Rafaeli puhul peab uus omanik olema valmis selleks, et trakside või jope kandmist tuleb alguses väga samm-sammuliselt harjutada, sest liiga kiiresti liiga palju tahtes võib Raffa ennast kaitsta. Mitte pahatahtlikult vaid seetõttu, et tal on hirm. Samuti tuleb tegeleda teadlikult sellega, et Raffa ei hauguks maiuste saamiseks või möödujate peale. Kõigi nende asjadega tegelesime me ka projekti jooksul ja projekti lõppedes oli näha, et käitumised olid juba välja kujunemas ja vajasid üldistamist ja kinnistamist. Siiski oleks uuele omanikule suureks abiks, kui meie treenerid saaksid näidata ette, kuidas harjutamisega edasi minna. Rafaeli positiivsed omadused on meeletult suur õppimiskiirus, koostöötahe inimese suhtes ja mugava intensiivsusega energiatase (ei ole laiskvorst ega roni energiaülejääkidest mööda seinu üles). Kui tema muredega pühendunult tegeleda, saab temast kindlasti väga toreda kaaslase, kellega külmade ilmadega koos diivanil soojas olla ja ilusate ilmadega harrastustasemel näiteks agilityt teha.
Rafael leidis uue kodu 9. veebruaril 2019.Andu
Andu iseloomustus:
Andu on sõbralik ja vahva koer, kes suudab sinu tuju alati heaks teha, kuid selle jaoks pead sa olema kannatlik, sest Andu tahab kohanemiseks veidi aega, kuna ta on veidi arglik.
Kui Andu on ümbrusega tutvunud, on ta rahulik, kõnnib kõrval, noh peaaegu, ta kõnnib sinust natukene eespool, kuid ei tiri rihma. Temaga jalutades peaks sul olema maiusekott kogu aeg käe ulatuses, sest kui talle ei meeldi ümbrus või mõni teine koer satub talle liiga lähedale, siis Andu läheb närviliseks, on sul teda lihtsam eemale saada maiustustega.
Kui peita maiuseid ja anda koerale käsk, et ta neid otsiks, ei lähe tal kaua aega, et neid üles leida. Andule meeldib maiuse nimel vaeva näha ja seetõttu on talle maiuseid mõistlik peita natukene raskemini ligipääsetavatesse kohtadesse.
Andule ideaalne omanik on selline inimene, kellel on koera jaoks ALATI aega. Samuti peab ta olema kannatlik ja eelkõige sõbralik, kuna Andu on pidanud nii mõndagi läbi elama.
Andule sobiks eelkõige elu maal, kus ta saaks mööda aeda ringi joosta, sest olgugi, et Andu kõnnib rihma otsas ilusti, meeldib talle rohkem vabalt ringi liikuda.
Olukord enne projekti:
Andu oli koer, kes leiti tugevas alakaalus tänavalt ja kes oli projekti alguseks olnud varjupaigas mõned nädalad. Andul olid lamatised kõhu all ja kuna „rasvapolstrit“ ei olnud, pidi Andu kandma soojendavat jopet. Lihased olid kärbunud ja probleeme oli püsti seismise ja koordinatsiooniga. Andul oli tõsine hirm toidust ilmajäämise ees. Toidust ilma jäämine on tinginud paanilise suhtumise - toitu nähes hakkas suu värisema, silmad läksid pahupidi ja ta oli väga meeleheitel ja seetõttu väga raskesti juhitav, suunatav ja õpetatav. Lisaks sellele oli tal teiste koerte suhtes selgelt nähtavad reaktiivsuse alged – teisi koeri nähes üritas neid rünnata. Andu ei osanud jalutada rihma otsas, ennast kontrollida, ei suutnud ega osanud millegi otsa ronida. Ei osanud inimesega kontakti võtta (inimene oli tema jaoks vahend, et toitu kätte saada) ega kontakti hoida. Puudus igasugune kogemus trakside kandmisega, hooldusprotseduuridega – need olid tema jaoks võõrad tegevused.
Olukord pärast projekti:
Projekti lõpuks kõige tähtsamaks saavutuseks võib pidada kontakti ja usalduse tekkimist inimeste vastu, mis kulmineerus sellega et keerulistes olukordades eelistas Andu ahvatlustest sõltumata tulla tema jaoks turvalise inimese juurde. Andu koordinatsioon ja oskus erinevate asjade peale ronida arenes. Edaspidi on teda võimalik lihtsamini käsitleda – teda on võimalik saada kaalu peale või autosse. Baasteadmised selliste oskuste arendamiseks on olemas. Koer õppis kõndima inimese kõrval lõdvas rihmas, see oskus projekti alguses puudus täielikult. Andu õppis ennast kontrollima – mõistis et ahvatluseks oleva toidupala saamine sõltub tema käitumisest (oota viisakalt). Hirm toidu maailmast otsa saamise osas vähenes märkimisväärselt. Andul puudus püsivus otsida rahulikult toitu – oli koleeriline ja kergesti loobuv. Projekti lõpuks oskas Andu juhendaja poolt antud signaalide abil leida üles kõik peidetud maiused. Ka keerulisematest kohtadest. Treeningute lõpuks suutis Andu mööduda teistest koertest lõdvas rihmas juba paari meetri kauguselt.
Andu puhul peab uus omanik olema valmis selleks, et Andu on natuke meeleheitlik toidu suhtes ja võib seda arvatavasti mõnes olukorras isegi valvata (ta leiti ju siiski luukereks nälginuna tänavalt- see jätab jälje!). Siiski on Andu samas inimestega väga sõbralik ja toiduga kergesti motiveeritav, mistõttu teadliku tegelemisega saab seda muret kindlasti leevendada. Andul on vaja õppida, et ta ei pea kartma oma toidust ilma jäämist. Andu kohta on ka teada, et ta ei pruugi sobida hästi teiste koerte või lastega, kuid taas hea haldamise ja teadliku juhtimisega saab tema taluvust parandada. Kõigi nende asjadega harjutamiseks oleks hea, kui meie treenerid saaksid uuele omanikule ette näidata, kuidas seda täpselt teha. Andu positiivseteks omadusteks on suur koostöötahe ja kiire õppimisvõime. Andu on reibas koer, kuid mitte hüperaktiivne. Andu uus omanik peaks olema valmis uskumatult truuks sõbraks, kes tahab osa saada kõigist tegemistest ja täita kõik omaniku soovid, sest Andu tõesti tahab anda endast 100%. Andu võiks elada kuskil sellises kohas, kus aiast ei möödu palju võõraid koeri ja ta saaks palju aega veeta koos oma inimesega. Üks vabatahtlik sosistas, et ka rallykuulekuses võiks Andul annet olla.
Andu leidis uue kodu 16. veebruaril 2019.Nika
Nika on 8-aastane rõõmsameelne ja sõbralik koer, kellele meeldib väga inimkontakt - nii koos treenida kui mängida ja mürada. Nika ei oska veel eriti hästi oma nime peale inimese juurde tulla või inimesega rihmas jalutamisel arvestada ja kipub rihma otsas tirima. Neid oskuseid õpib Nika Käpp ja Käsi treeningprogrammis ning need tulevad iga korraga aina paremini välja. Nikal on veel kombeks elevusest või frustratsioonist kileda häälega haukuma hakata ja tal on suur jahikirg. Talle meeldib tuhnida põõsaalustes ja jalutada mööda oma rada. Kuna Nikale meeldib väga ka süüa ja inimesega koostööd teha, siis on teda soovitud käitumise premeerimise metoodikat kasutades lihtne õpetada. Tänu kompaktsele suurusele, on ta meeldiv jalutuskaaslane ka neile, kes suurt koera kinni hoida ei jaksa. Jälgida tuleb ainult, et väänkael Nika trakside või kaelarihma seest välja ei astuks, mida ta on treeningul demonstreerinud. Nika jääb teiste koerte suhtes üldiselt rahulikuks, kuid võib toiduga seotud olukordades reageerida ka ründavalt. Võõraste inimeste suhtes jääb ta pigem ükskõikseks, pöörates armastavat tähelepanu sellele inimesel, kes temaga parasjagu tegeleb. Tema valju hääle tõttu sobib Nikale koduks oma maja.Molly
Molly leidis uue kodu 9. juuli 2019.
Blacky
Blacky on 2-aastane koheva valge kasukaga koer, kes armastab nii mängimist kui ka õppimist. Blacky on jõulise loomuga ning armastab uute inimestega natukene piire testida - kui inimene laseb, siis hakkab ta kergesti tema taskutest ja kätest maiuseid röövima, jalutusrihmast tirima ja “püüa mind kinni kui saad” mängu mängima. Nende halbade harjumustega tegeleme Käpp ja Käsi treeningprogrammis ja Blacky õpib seal väga kiiresti. Tema õpetamine on puhas rõõm, sest lisaks eelmisest kodust kaasa saadud tarkustele (Blacky tunneb istu ja lama märguandeid), omandab ta lennult ja lustlikult kõik uued harjutused ning ootab innukalt võimalust oma oskuseid näidata. Mängides kipub ta minema kohati liialt jõuliseks või mänguasju ära näppama, kuid ka see on iga trenniga paremuse suunas läinud.
Blacky on unistuste koer inimesele, kes tahab aktiivset ja nutikat kaaslast, kellega käia matkamas ja koos aktiivselt õppida ning areneda. Oma koheva kasuka tõttu sobib elama pigem välitingimustesse ning jõulisema loomu tõttu lastega peredele teda soovitada ei julge.
Blacky leidis uue kodu 22. juunil 2019.