Suvised kuumad teemad - ilmunud on Käpa all juunikuu number

Meie uues Käpa All ajakirjanumbris keerlevad paljud jutud Tallinna ümber, sest Tallinna loomade varjupaik on sünnipäevalaps – suvel möödub viis aastat varjupaiga avamisest. Tallinn on mitmeski mõttes teenäitaja. See on esimene omavalitsus Eestis, kus ehitati päriselt loomade varjupaigaks mõeldud hooned ja kuhu teenusepakkuja ehk siis Varjupaikade MTÜ sai sisse kolida käed taskus.  Mujal on olnud omavalitsuste suhtumine pigem selline, et anname teile kasutada maa ja vaadake ise, kuhu loomad panete. Nii on tulnud meil loomade pidamiseks ise soojakud kokku tassida ja teha tööd rohkem ehitajate kui loomakaitsjatena.
See on üsna pentsik olukord. Kui omavalitsus otsib avaliku teenuse pakkujat tänavate ja teede puhastamiseks, siis ometi ju ei oodata, et see hooldusfirma enne need teed ja tänavad ise valmis ehitaks, mida siis puhastama hakata. Loodetavasti on tuuled pöördumas, sest nii mõnigi omavalitsus on asunud vähemalt mõttes ehitama loomadele varjupaika, milles saaks toimuda seadusega omavalitsuse õlule pandud kohustuse täitmine.

Sellega teemad veel ei ammendu. Loomulikult on ajakirjas lugeda paljust huvitavast – hoiukodudest, koostööst, kassivõtmisest jne. Lisaks on ajakirjas mitmeid kasulikke pakkumisi, mida ei tasuks maha magada.

Ei saa mainimata jätta, et Käpa All ilmub tänu toetajatele. Ajakirja sponsor on Purina ja reklaamipinna ostuga toetasid käesoleva numbri ilmumist Dr Stern, kuivtoit.ee, MiuMjau, PetCity, Pärnu Ülejõe loomakliinik.

Kui soovid näha oma reklaami meie uudiskirjas, kirjuta palun projektijuht Annelile anneli.matsi@varjupaik.ee
Loe ajakirja
Previous Next