Südame sõbra kampaaniaga leidis uue kodu 38 koera

Aprillikuus kutsusid Varjupaikade MTÜ ja Südameapteek algatusega „Leia endale südame sõber“ tähelepanu pöörama südametervisele ning varjupaigast lemmiklooma soetama. Uue kodu leidis kokku 38 koera.

„Kampaania eesmärk oli näidata, et lemmikloomad aitavad tõsta inimeste aktiivset elustiili, füüsilist liikumist ja emotsionaalset toonust,“ ütleb Südameapteegi turundusjuht Merle Väli. Ta lisab, et lemmikloomade abiga tuletasime inimestele südamele pühendatud aprillikuul meelde, et südametervise hoidmiseks tuleb iga päev vähemalt 30 minutit jalutada.

Triinu Priks ja Merle Väli

Südameapteegi külastajate abiga koguti aprillikuu jooksul varjupaiga asukate heaoluks kokku 1991 eurot, mida on Merle Väli sõnul pea neli korda rohkem kui möödunud aastal (2018a: 530 €). „Hea meel on tõdeda, et eestimaalased annetavad heategevuseks üha rohkem ning mõistavad, miks vajavad varjupaikadesse sattuvad loomad abi“ lisab Väli.

Aprillis uude koju läinud koerad elasid varjupaikades kokku 1795 päeva. „Meil on suur hea meel, et koostöös Südameapteegiga jõudis uude koju 38 koera, mida on isegi rohkem kui varasemal aastal (eelmisel aastal 31),“ räägib Varjupaikade MTÜ üldjuht Triinu Priks. Ta lisab, et loomade varjupaikades on ülerahvastatus. „Kodu otsivaid koeri ja kasse satub iga päev varjupaikadesse, kuhu nad jäävad kuni armastava peremehe või perenaise tulekuni." Triinu Priksi sõnul leiab igal aastal üle 1500 varjupaiga looma uued kodud ja üle 600 läheb tagasi oma kodusse.

„Viljandis läks koju kõige rohkem koeri, sest just aprillis kasvas loovutusvalmis terve pesakond kutsikaid, kes sattusid varjupaika nii pisikestena, et neid tuli lutipudelist toita,“ räägib Varjupaikade MTÜ üldjuht Triinu Priks. Kodu leidsid veel koerad nii Tallinnas, Valgas, Viljandis, Pärnus, Virumaal ja Võrus. Kuigi paljud loomad leidsid omale kodu ning selle üle on vaid suur rõõm, julgustab Priks inimesi endiselt soetama lemmikuid just Varjupaigast.

„Ainult tänu annetajatele ja toetajatele saame pakkuda koduta loomadele ajutist pelgupaika kuni me neile uued kodud otsime,“ tänab Varjupaikade MTÜ üldjuht Triinu Priks.

Kas teadsid, et Varjupaikade MTÜ on oma tegutsemisaja jooksul leidnud uue kodu enam kui 12 000 loomale. Seitsmes varjupaigas elab pidevalt ligi 100 koduotsivat koera ja üle 500 kassi.


Previous Next