Loomakaitsjad päästsid 27 koera kohutavatest tingimustest

Juunikuus päästis Põllumajandus- ja Toiduamet koostöös Varjupaikade MTÜ ja politseiga ühest Lääne-Virumaa elamust 27 koera, kes elasid kohutavates tingimustes - neile ei olnud tagatud arstiabi ega isegi mitte joogivett. Kogu päästeaktsioon sai alguse tänu ühele tähelepanelikule loomasõbrale, kes edastas vihje koerte kohta Eesti Loomakaitse Seltsile. Sealt liikus info juba edasi ning tänu loomakaitsjatele jõutigi kohta, kus koeri väga viletsates tingimustes peeti.

Koerad olid alatoitumises ning nende kehad olid kaetud armide, kärnade ja haavadega.
Majas, kus koerad elasid, oli väljakannatamatu hais ning toas ei olnud üldse õhku. Osad suurt kasvu koerad olid nende jaoks ilmselgelt liiga väikestes näitusepuurides. Lisaks olid ühes puuris neli nooremat tegelast ja kogu selle segaduse keskel olid pisikesed, ligi 1-kuu vanused kutsikad, suured silmad sisenejaid põrnitsemas. Põrandad olid kaetud väljaheidete ja uriiniga, kõikjal vedelesid määrdunud kaltsud ning mitte kusagil ei paistnud ühtegi veekaussi. Koerad olid vigastatud ja haiged - üks väikeseid kutsikaid imetav koeraema oli lausa reieluumurruga. Varjupaiga veterinaarülevaatusel selgus, et luumurruga oli ta olnud umbes kuu aega.

Koerte transportimisel Tallinnasse 
Mitmel koeral vajasid silma pisaranäärmed kirurgilist sekkumist.
aitasid Eesti Mastifite tõuühing, Jäägriabi ning Eesti Loomakaitse Selts. Tallinna loomade varjupaigas ootasid töötajad, kes koerad vastu võtsid. Loomakaitsjate tööpäev lõppes kell 3 öösel. Järgmisel päeval tehtud veterinaarsel ülevaatusel selgus, et kõik loomad olid alatoitumises, emastel koertel olid liigse poegimise tagajärjel nisad ebanormaalselt väljaveninud, mitmetel olid kasvajad, mõnel vajasid silma pisaranäärmed kirurgilist sekkumist ja koerte kehad olid kaetud armide, kärnade ning haavadega. Lisaks sai selgeks, et nad on sotsialiseerimata ja kardavad inimesi. Päästetud koerte hulgas oli kaks tiinet koera, kes tõid hiljem varjupaigas ilmale kokku 11 kutsikat.
Yogi Bear oli päästmise hetkel tiine. Tema nisad on ebanormaalselt väljaveninud ning ta vajab piimanäärme kasvaja operatsiooni.
Twisty saabus varjupaika reieluumurru ja viie pisikese kutsikaga.

Varjupaiga töötajad ja vabatahtlikud tegelevad igapäevaselt koertega, et nad õpiksid inimest usaldama ja saaksid juba peagi leida endale oma esimesed armastavad kodud. Enne uutesse kodudesse loovutamist tuleb koerad aga terveks ravida. Kõikide 27 päästetud koera ravi ja protseduuride peale kulub kokku ligikaudu 10 000 eurot. 

Koerad, kes on juba kodu leidnud:

Vaata ka teisi loomi, kes uut kodu ootavad:  Loomad varjupaigas
Previous Next