Loomade varjupaigad pakuvad tuge eakamate koerte võtmisel

Varjupaikade MTÜsse kuuluvad loomade varjupaigad üle Eesti peavad novembris esmakordselt vanemate koerte kuud, mil pakutakse inimestele tuge üle viieaastaste koerte võtmisel.

Varjupaikades viibivad kassid saavad eritähelepanu osaliseks kaks korda aastas: veebruaris, mil toimub kampaania “Sõpra tunned sabast!”, ning oktoobris, kui peetakse traditsiooniliselt musta kassi kuud. Varjupaigakoertele pole me varem sel moel tähelepanu pööranud. Seetõttu otsustasime kuulutada novembri teiste riikide eeskujul 5+ koerte kuuks, mil julgustame inimesi andma uut võimalust eakamatele koertele.

Üle viieaastaseid koeri peetakse sageli liiga vanaks, et pakkuda neile uut kodu. Samas on nad elukogenud ja iseseisvad loomad, kes ei tee enam kutsikaea rumalusi. Nad tunnevad juba inimeste maailma, kuid on samal ajal endiselt õppimis- ja kohanemisvõimelised. Lisaks on varjupaigast võetud koerad, kes on korra suutnud üle elada kodu kaotuse, uue võimaluse eest siiralt tänulikud.

Sageli tunnevad inimesed hirmu ka vanemate koerte tervisehädade ees, mis võivad kaasa tuua suuri kulusid. Sel põhjusel lubame jagada uue omanikuga vastutust, kui tema võetaval lemmikloomal on diagnoositud krooniline haigus, mis allub ravile. Samuti lubame, et kui omanikul pole võimalik varjupaigast võetud lemmiklooma enam pidada, siis võtame ta uuesti oma hoole alla.

Varjupaigast võetud loomade omanikele on abiks ka viis aastat tegutsenud Rexi fond. Fond toetab inimesi, kelle lemmik vajab kriitilist veterinaarabi, kuid kelle majanduslik olukord seda ei võimalda.

Novembris saab iga üle viieaastane koer meie varjupaigast koju minnes väärtusliku kingituse Royal Caninilt.

Varjupaikades ootavate ja novembris kodu leidnud 5+ koerte galerii leiab siit lehelt. Klikka koera pildil, et avada tema kohta lisainfo. Iga koera juures on kirjas, millises varjupaigas ta hetkel elab. Lähemat tutvust saab loomadega teha varjupaikades kohapeal.


Previous Next