LHV kliendid saavad nüüd head teha iga kaardimaksega

Alates tänasest saavad LHV kliendid kodututele loomadele head teha iga kaardimaksega. Püsiannetuse saab igaüks oma pangakaardil ise sisse lülitada.

Tegemist on Eestis ainulaadse annetamise võimalusega, mis ühendab kasutajamugavuse ja heategevuse puhul olulise järjepidevuse. Püsiannetuse võimalus on kõikidel LHV eraklientidest deebetkaardi kasutajatel, kes saavad annetamise igal hetkel mugavalt LHV mobiiliäpis või internetipangas sisse või välja lülitada. Annetused toimuvad automaatselt iga kord kui kaarti maksmiseks kasutatakse ja lähevad valitud heategevusorganisatsioonile. 

Vaata täpset infot siit

LHV Panga juhatuse esimehe Kadri Kiiseli sõnul soovib LHV teha annetamine senisest mugavamaks ning suunata inimesi regulaarselt head tegema. „Eesti inimesed on tublid annetajad, kuid heategevus seondub tihti erinevate kampaaniate või pühadega. Üheks põhjuseks on nähtavasti ekslik arvamus, et head saab teha ainult suurte summadega ja tihti on keeruline leida sobilik organisatsioon, kelle kaudu abivajajaid aidata. Tegelikkuses on abiks iga väiksemgi summa ning veelgi enam loeb järjepidevus. Panime need kaks asja kokku ja nüüd saavadki meie kliendid head teha iga kaardimaksega, kogudes märkamatult väikeste summade kaupa arvestatavaid toetusi,“ kirjeldas Kiisel.


Valida saab viie erineva summa – 1, 5, 10, 20 ja 50 sendi – ja tosina heategevusorganisatsiooni vahel, millest üks on Varjupaikade MTÜ. Näiteks klient, kes teeb kuus 15 kaardimakset ja on valinud annetussummaks 10 senti, kogub aastaga annetuseks 18 eurot.

Annetada saavad kõik LHV eraklientidest deebetkaardi omanikud, kes on Eesti kodanikud või residendid. Võimaluse saab iga klient ise mobiiliäpis või internetipangas sisse ja välja lülitada, samuti valida sobiva summa ja heategevusorganisatsiooni. Tehtud valikuid saab igal hetkel mugavalt muuta, näiteks suurendada summat või suunata annetused teisele organisatsioonile. Samuti näeb iga annetaja LHV äpis ja internetipangas oma annetuste koondsummat ning tehtavad annetused saab maksustatavast tulust maha arvestada.

Kaardimakseks loetakse igasugust kaarditoimingut, olgu selleks füüsiline või viipemakse, internetiost või automaatne makse (nt Spotify, Bolt, Wolt jne). Annetused kogutakse kokku ning LHV teeb väljamakse organisatsioonidele kord aastas.

Previous Next