Algab sõbrakuu kampaania "Sõpra tunned sabast!"

Varjupaikade MTÜsse kuuluvad loomade varjupaigad üle Eesti tähistavad sõbrakuud kampaaniaga "Sõpra tunned sabast!", mis kutsub võtma varjupaigast kassi või tulema kassidele püsitoetajaks.

Kampaania juhib tähelepanu meie varjupaikades uut kodu ootavale 300 kassile, kellest mõned on pidanud varjupaigas veetma enam kui kaks aastat. Traditsiooniliselt kutsume sõbrakuul inimesi, kes otsivad enda ellu karvast sõpra, valima ta varjupaigast. Inimestele, kel ei ole aga võimalik kassi võtta, pakume võimalust tulla püsiannetajaks, et meie juures viibivad kassid jõuaksid oma õige peremehe ära oodata. Toetus aitab hoida kasside kõhu täis, tasuda raviarveid ning kanda nende igapäevaste vajaduste eest hoolt.

Eelmisel aastal saatsime sõbrakuul koju 94, 2019. aastal 69 ja 2018. aastal 87 kassi, kuid siis osales kampaanias ka Rakveres asunud varjupaik, mida me alates mullu maist enam ei pea. Praegu ootab meie kuues varjupaigas uue kodu leidmist 300 kassi, neist staažikaim on Reena, kes jõudis Valga loomade varjupaika 2018. aasta juulis.

Nii kampaania kui ka varjupaikades viibivate kasside kohta saab infot veebilehel http://varjupaik.ee/sopra-tunned-sabast. Lähemat tutvust saab loomadega teha varjupaikades kohapeal. Külastusaja kokku leppimiseks tuleks varjupaigaga eelnevalt ühendust võtta.

Kõik varjupaigast loovutatavad loomad on vaktsineeritud, kiibistatud ning kui vanus võimaldab, siis ka steriliseeritud või kastreeritud. Alati enne loovutamist soovib varjupaik veenduda, et lemmiklooma võtmine on uue omaniku läbimõeldud otsus.

Sõbrakuu kampaaniat toetab Dr. Sterni heategevusfond.

Previous Next