Kuidas läks meie 5+ koerte kuu?

Tähistasime üle maailma toimuvat vanemate koerte kuud alles teist aastat. Sel kuul pöörasime erilist tähelepanu koertele, kes elavad meie varjupaikades ja kellel on vanust üle viie aasta.

Samuti tutvustasime toetusmeetmeid vanema koera võtjale - nendeks on jagatud vastutus ja lepinguga antud garantii. Vanema lemmiku võtmisel kehtib meiepoolne tugi alati.

Eelmisel aastal osales kampaanias 24 koera, kellest 9 said kampaania jooksul uutesse kodudesse saadetud. Sellel aastal esitlesime 16 koera ja nendest 5 läksid uutesse kodudesse: David Pärnu, Karu ja Säm Valga, Pille ja Liivi Viljandi loomade varjupaigast. Kõige kauem neist oli oma uue kodu võimalust oodanud kuueaastane Säm, kes veetis varjupaigas 338 päeva. Ja jätkuvalt kiikab iga päev lootusrikkalt Valga varjupaiga värava poole Bruno, kes osales juba eelmise aasta kampaanias ja on ainuke, kes aastaringi jooksul pole veel uude koju läinud. Bruno ootab ikka, kas täna tuleb väravast sisse just see õige, kes ta koju viib. 

Kõik lemmikloomad väärivad oma kodu, olgu nad noored või vanad. Varjupaigaloomad on inimeste tõttu jäänud elu hammasrataste vahele. Millegipärast peetakse vanaks koeraks ka seda looma, kes on tegelikult alles küpses keskeas ja kes võib inimest saata veel palju aastaid. Vanem koer on hingelt noor, kuid juba elutark ja oskab hinnata talle pakutud kodu. Vanem koer suudab kohaneda ja õppida – tuleb anda ainult võimalus. Kõik vanemad varjupaigaloomad väärivad uut kodu – nad on välja teeninud kuldse pensionipõlve.

5+ koerte kuu raames toimus meie Facebooki lehel ka lugejamäng, kus palusime postitada foto oma vanemast neljajalgsest sõbrast. Meile saadeti lausa 407 fotot ja nendelt nägime, millise soojusega inimesed oma vanakestesse suhtuvad. Nii tore!

Aitäh, kes te avasite oma südame varjupaiga seeniorkoerale! Te olete oma koerte superkangelased!

Aitäh, Royal Caninile, kes uude koju saanud koertele pani kaasa vägeva kingituse!

Previous Next