Aitame varjupaigakoerad uueks aastaks uude koju

Kutsume kõiki inimesi, kel võimalik, aitama pühadeajaks varjupaikadesse jäänud koeri, pakkudes neile kas püsivat või ajutist kodu.

Meie MTÜ seitse varjupaika üle Eesti on sel aastal vastu võtnud rohkem kui 760 koera. Üle 450 koera on jõudnud pärast omaniku tuvastamist koju tagasi ning 286 on saanud omale uue kodu.

Praegu viibib seitsmes varjupaigas kokku 45 koera, kellest paljud on uutele omanikele juba broneeritud. Uue kodu leidmist ootab veel 25 omanikuta koera, mida on mitu korda vähem kui varasematel aastatel: näiteks 2012. aasta lõpus viibis varjupaikades kodu oodates 133 ja eelmisel aastal 86 koera.

Varjupaigakoerte arvu on aidanud vähendada nii töötajate ja vabatahtlike hea töö kui ka novembris esmakordselt toimunud kampaania, mille käigus julgustati inimesi võtma eakamaid, üle viieaastaseid koeri. Teiste seas jõudis sel moel koju koer, kes oli pidanud varjupaigas veetma lausa kolm aastat.

Lõppev aasta on olnud varjupaikadele edukas, kuid ka 25 päriskoduta koera on liiga palju. Meie eesmärk on, et oma kodu oleks igal loomal. Seetõttu kutsume kõiki inimesi, kel võimalik, varjupaikadesse jäänud koeri abistama ning aitama nad uueks aastaks uude koju.

Kõik varjupaigast uude koju saadetavad koerad on vaktsineeritud, kiibistatud, kantud lemmikloomaregistrisse ning kui vanus võimaldab, siis ka steriliseeritud või kastreeritud. Samas soovime alati enne loovutamist veenduda, et lemmiklooma võtmine on läbimõeldud otsus. Meie eesmärk on, et loomad saaksid endale hooliva kodu kogu eluks.

Püsiva kodu kõrval on võimalik koertele pakkuda ka ajutist kodu, et aidata nende eest hoolitseda ja nad päriskoju minekuks ette valmistada. Hoiuperedele pakume igakülgset abi, sealhulgas veterinaartoimingute, lemmikloomatarvete ja vajadusel ka loomatoiduga.

Varjupaikades kodu ootavate loomade kohta saab infot siit. Lähemat tutvust saab loomadega teha varjupaikades kohapeal.

Varjupaikade MTÜ on Eesti suurim kodutute loomadega tegelev organisatsioon, kuhu kuuluvad varjupaigad Läänemaal, Pärnus, Tallinnas, Viljandis, Rakveres, Võrus ja Valgas. Oma tegutsemisaja jooksul oleme uue kodu leidnud ligi 13 000 looma, neist rohkem kui 1500 sel aastal.

Previous Next