Ühekõrvaline Rix

Vennad Rex ja Rix, kaks saksa lambakoera, sattusid varjupaika, kui nende töö valvuritena otsa sai. Tegelikult olid nad rõõmsas keskeas, ainult asutus sulges uksed-väravad.

Rix uues kodus

Rex ja Rix olid väga sarnased. Üks erinevus oli neil siiski – Rixil oli üks kõrv lontis, omaniku sõnul juba kutsikaeast saati ja et ju siis selliselt loodud. Nii koerad siis varjupaigas oma uue kodu võimalust ootasid.

Rex leidis endale uue pere üsna ruttu. Rix oli jätkuvalt varjupaigas ja tähelepanelikud töötajad märkasid, et Rix raputab pead ning kipub kõrva sügama. Veterinaar diagnoosis kroonilise kõrvapõletiku, mis ilmselt oli teda vaevanud juba väga pikka aega. Rixi kõrva hakati ravima.

Haigus taandus ja tuli jälle tagasi ning ei tahtnud sugugi ravile alluda. Kui rahulikult lasi Rix enda kallal toimetada ja tema heatahtlik suhe inimestesse ei muutunud, kuig kõik ilmselt teavad, milline kohutav valu on kõrvavalu.

Rix uues kodus

Samas oli Rix tekitanud huvi inimestes, kes käisid temaga jalutamas ja aja edenedes küpses neis soov Rixile kodu pakkuda. Rääkisime neile ka Rixi kõrvahaigusest. Meie soov oli koju saata terve koer ning otsustasime lasta Rixi kõrva põhjalikult uurida. Kliinikus pandud diagnoos oli ränk – pikaajaline krooniline põletik on kõrva kahjustanud selliselt, et see tuleb koos sisekõrvaga eemaldada. Annetajate abiga saime Rixile vajaliku operatsiooniraha kokku ning uued omaikud lubasid koera kohe peale lõikust koju võtta, et ta saaks kodutingimustes taastuda. Operatsioon tehtud, rohud kaasas ja ühekõrvaline Rix läks koju. Välja nägi ta nagu vana piraat, küll silma asemel pool pead sidemetes. Nägime Rixi varjupaigas tihti, sest ta käis meie veterinaari juures haava sidumas. Rix sai varjupaiga poolt igakülgset veterinaarset abi. Kõik sujus ja haav paranes ning Rixi elu oli lill.

Rix loodetavasti viimast korda arsti juures

Nii nagu haigused käivad inimesi mööda nii juhtub seda ka loomadega ja Rixi kõrvaloos oli tagasilöök. Ühel hetkel jäi koer apaatseks ja ei tahtnud enam süüa ning koera kael oli paistes. Jälle tuli ette võtta käik veterinaarkliinikusse. Et sisekõrva operatsioon on väga laiaulatuslik, siis oli Rixil tekkinud põletik. Koerale määrati ravi, mis kulges tulemuslikult. Selle kliinikuskäigu eest aitasime omanikel tasuda Rexi fondi abil. Rexi fond on loodud selleks, et aidata juba koju läinud loomi, kellel on terviseprobleemid. Me jagame uue loomaomanikuga tervisevastutust ja ei jäta kõiki kulutusi uue kodu kaela.

Suur tänu Rixi omanikele, kes ei jätnud tagasilöökidest hoolimata oma lemmikut ja pakkusid kodu koerale, kes oli juba keskealine ning kelle tervis ei olnud briljantne – pidi koera aitama operatsioonist taastumisel, tulema toime tagaslöökidega ja lisaks sellele vajab ka allesjäänud kõrv tähelepanu.

Rexi fondi spetsiaalne kontonumber on EE752200221048213036 Swedbank, Varjupaikade MTÜ. Sellele kontole on oodatud annetused varjupaigast võetud loomade loomaomanikele abi andmiseks, kui nende lemmikuid tabavad ootamatud tervisemured. 

Rixi lugu ilmus meie ajakirja Käpa all 2018/2 numbris.

Previous Next