Sõbrakuul meie sõpradest

Varjupaikade MTÜ-le oli 2021. aasta täis suuri väljakutseid, aga ka õnnestumisi. Korduvalt pandi meid ekstreemsesse olukorda, millega ükski Eesti loomapäästeorganisatsioon polnud veel kokku puutunud – pidime aitama väga suurt hulka loomi korraga. Kuna ka varjupaika tavapärasel viisil sattuvate loomade arv ei vähenenud, suurenesid nii meie töö intensiivsus kui kulud loomadele.

Ja siin tulevad mängu suure südamega loomasõbrad, meie toetajad, tänu kellele oma tööd juba 15 aastat teha saame.

2021. aastal annetati MTÜ-le 567 043 eurot, mis võimaldas meil aidata koju 2119 lemmiklooma, kellest ligi pooled vajasid tavapärasest põhjalikumat ravi. Erilise kindlustunde andsid meile ja annavad jätkuvalt 3521 püsiannetajat, kes on ulatanud oma abikäe pikemaks ajaks. Aitäh, et meid usaldate! Varjupaigad ei jää kunagi tühjaks ja nii alustasime ka 2022. aastat koos 645 hoolealusega.

Näeme rõõmuga, et Eestis on annetamiskultuur saanud elu osaks ja loomade heaolu läheb järjest enamatele inimestele korda. Meie jaoks on iga annetus suure mõjuga ja iga toetaja kui mõttekaaslane. Nii viis 2021. aasta meid kokku armsate inimestega, kes soovisid oma väga erilisel päeval ka varjupaigaloomi aidata: kahe noorpaariga, kes pulmakinkide asemel koduta loomi toetasid; poissmeesteõhtulistega, kes ei viinud peigmeest mitte striptiisiklubisse, vaid loomade varjupaika, kus ta südamesoojus proovile pandi; väärikas eas juubilariga, kes lilleraha varjupaigaloomadele annetas – kui vaid mõnda meie uutest sõpradest nimetada.

2021. aasta pani meid rõõmsalt üllatuma, kui paljud pisikesed mudilased ja koolinoored oma lasteaiarühmade ja klassidega varjupaigaloomi aidata olid otsustanud. Usutavasti ei jäta need lapsed ka täiskasvanuks saades hädasolijaid abita ning meiegi kohtume noorte loomasõpradega ikka ja jälle.  

Eelmisel aastal toetas meie tööd 159 ettevõtet. See on oluline number, sest varjupaigad on hättasattunud loomi täis ning eraisikud ei jõua ka parima tahtmise korral kõiki aidata. Soovime koostööd ettevõtetega veelgi tugevamale alusele viia, sest loomade aitamine on ühiskonda üha enam kõnetav teema ning meid toetades annab ettevõte märku, et jagab tuhandete loomasõpradega samu väärtusi.

Täname südamest kõiki annetajaid, kes tegid 2021. aastal võimatuna näiva võimalikuks! Koos teiega suudame aidata järjest enam loomi. Aitäh!

 

Omalt poolt katsume varjupaigaloomade toetamise teha võimalikult lihtsaks, mugavaks ja valikuterohkeks:


Previous Next