Heasüdamlik õpetaja Timmu

Kuidas sai kass Timmust teiste õpetaja? Sellele küsimusele vastuse saamiseks tuleb alustada algusest. Timmu loo pani kirja Varjupaikade MTÜ Võru varjupaiga juhataja Relika Rehemets.

Üks Võrumaa memm läks sügisesel päeval õue, et niisama istuda ja värsket õhku hingata. Äkki tundis memmeke, et keegi jälgib teda pingsalt. Terasemal vaatlusel märkaski memm kahte silmapaari, kes teda kaugemalt uudistasid. „Kiss-kiss,” kutsus memm, ja üks kassidest kõndis saba uhkelt püsti memme juurde. See oli Timmu kaaslane Mustu Mustnina. Timmu aga jäi veel hetkeks memme silmitsema. „Kiss-kiss,” kutsus memm teist korda ja nüüd julges ka Timmu lähemale tulla. Kuna memm teadis, et iga lemmiklooma võtmisega kaasneb vastutus looma elu eest ja parem on, kui Võru loomade varjupaik neile uued kodud otsib, siis sai armsad karvakerad varjupaika toimetatud.

Armastus käib kõhu kaudu

Algselt oli Timmu kartlik ja puges kogu aeg esimesel võimalusel peitu. Uus keskkond ja uued inimesed tekitasid temas ärevust ja ebakindlust. Mustu Mustnina oli talle kohanemisel toeks ja igati eeskujuks. Saabus päev, kus Mustu koos oma uue perega koos koju läks ja Timmu jäi heast sõbrast ilma. Timmu oli nukker ja tõmbus taas endasse. Ainult konservi avamisel hiilis ta välja. Ütlus, et armastus käib kõhu kaudu, pidas tema puhul siiski paika. Samal ajal sai teda silitada ja hetkeks unustas ta end ja hakkas nurrumagi.

Nägime, et Timmu vajab kedagi, kes teda toetaks ja julgustaks. Nii sai võetud vastu otsus, et tuleb talle leida hoiukodu. 2021. aasta jaanuaris saigi ta toimetatud hoiukodusse, kus teda ootasid ees ka teised kassid. Pererahva kass Säde ruttas talle kohe vastu ja tegi kassile omaselt tervitused, et Timmu kiiremalt kohaneks ja ennast hästi tunneks ning võttis ta kohe oma tiiva alla. Säde oli ka eelnevalt paljudele varjupaiga kassidele eeskujuks ja õpetajaks olnud, et kassid uues kodus paremini kohaneks. Timmu kiindus väga oma hoiupere inimestesse ja pere omakorda Timmusse. Timmu avanes ja tema usaldus inimestesse taastus. Ta oli kiire õppija ja hea maiusega said kõik lihtsad trikidki selgeks õpitud. Ta sai osaks sellest perest ja nad lihtsalt ei kujutanud enam endale seda ette, et Timmu kunagi nende juurest lahkuks. Nii sõlmiti loovutusleping ja ta jäi ametlikult selle pere liikmeks.


Timmu sõber Tommi

Timmu on lihtsalt ülimalt armas ja sõbralik kass. Muidugi on ta ka aktiivne ja mänguline, just selline, nagu üks noor kass tavaliselt on. Pere teised kassid on temast tunduvalt vanemad ja mitte nii aktiivsed, kui Timmu. Nii tuli pere mõttele, et Timmu vajab endale kaaslast, kellega kassidele omaselt mängida ja hullata. Võeti vastu otsus, et võiks võtta varjupaigast jälle sellise kassi, kes vajaks hoiukodu.

Suvel saigi varjupaigast toodud noor hoiukass Tommi. Timmu uudistas ja nuusutas uut sõpra esialgu läbi transpordiboksi võreukse, kurrutas paar korda ja viskas end boksi kõrvale maha. Kui kõik pereliikmed, kaasaarvatud kassid, olid oma esimese tutvuse ära teinud, siis avati vaikselt uks. Timmu puges uue kassi juurde boksi, võttis tema ümbert õrnalt käppadega kinni ja sõna otseses mõttes pesi ta üle. Ta käitus just nii, nagu kunagi oli Säde ta meile tulles vastu võtnud.

Kaheksa õpilast

Timmu koolitas ja õpetas Tommit koos perega peaaegu kuu aega. Tommi läks koju ja tuli Snuups. Snuups läks koju ja tuli Dino. Dino läks koju ja tuli Dora. Dora läks koju ja tuli Lilli. Lilli läks koju ja tuli Lemps. Lemps läks koju ja tuli Pätsu. Pätsu läks koju ja tuli Mütsu. Mütsu läks koju ja tuli Kutsi.

Timmu tubli abikäpa all on olnud juba kaheksa õpilast, kes on nüüdseks juba oma uutes kodudes. Hetkel on ta eeskujuks ja õpetajaks üheksandale kassile. Ta lihtsalt armastab seda, et ta saab olla kellegi mentor ja naudib seda, mida ta teeb. Ta annab oma teadmisi ja kogemusi praktiliselt edasi ja on alati oma õpilastele toeks.


Timmu on justkui hea õpetaja, kes toetab, juhendab, suunab ning tegeleb oma õpilastega individuaalselt ja seda vabatahtlikult ise rahul olles.


Lugu ilmus Varjupaikade MTÜ ajakirja Käpa all 2022/2 numbris. Autor: Relika Rehemets
Previous Next