Varjupaigad üle Eesti tähistavad musta kassi kuud

Varjupaikade MTÜ seitsmes varjupaigas üle Eesti on traditsiooniks saanud, et oktoobris tähistatakse musta kassi kuud. Sel aastal juba üheksandat korda. Musta kassi kuu vältel saab varjupaigast viia musta või mustvalge kassi koju tavapärase 35-eurose loovutustasu asemel vaid 1 euroga.

“Musta värvi kassid väärivad sama palju tähelepanu ja armastust nagu iga teine kass. Kahjuks näitab statistika, et varjupaikades üle Eesti ootavad just nemad kõige kauem oma kodu. Kass on kaaslane ja pereliige pikkadeks aastateks ning looma võtmisel tuleks lähtuda pigem tema iseloomust, kui välimusest,” sõnas Varjupaikade MTÜ kommunikatsioonijuht Anni Anete Mõisamaa.

Põhjuseid, miks ootavad just mustad kassid varjupaikades oma uut kodu kõige kauem, on mitmeid. “Eestlane kipub olema vahel veidi ebausklik. Endiselt on levinud uskumine müütidesse justkui tooks punane kass majja rikkuse ja kolmevärvilise kasukaga kass õnne. Must kass aga olevat maagiliste võimetega nõiakass, kes toob kaela õnnetuse. Tänapäeva sotsiaalmeedia ajastul mängib kindlasti rolli ka see, et musta värvi kassist on keeruline head pilti saada. See, et must kass ei ole piisavalt fotogeeniline, ei tee temast aga kuidagi halvemat kaaslast,” lisas Mõisamaa.

Musta kassi kuud on varjupaikades peetud alates 2014. aastast. Ja kuigi sel ajal on pjedestaalil mustad kassid, aitab kampaaniaga kaasnev tähelepanu uude koju oluliselt rohkem varjupaigakasse. Praegu on Varjupaikade MTÜ hoole all uut kodu ootamas 161 musta kassi, kuid oktoobri jooksul tuleb neid kindlasti juurde. 

Sel aastal ühineb kampaaniaga Sokisahtel, kinkides iga oktoobris ostetud kassipildiga sokipaari pealt 1 euro varjupaigakasside heaks.


Varjupaikades kodu ootavate mustade kasside kohta saab infot kampaanialehelt:

Vaata lähemalt
Previous Next