Rahvusarhiiv avas inimese parimale sõbrale pühendatud näituse

Rahvusarhiivi galeriis avati 1. aprillil kell 16 meie neljajalgsele sõbrale pühendatud näitus „Koer arhiivis“.

Inimese neljajalgne sõber on leidnud arhiivimaterjalides väärika kajastuse, olles esindatud paljudes erinevates rollides: kurjategija, kannatanu, õpilase, valvuri, sõjaväelase, sidepidaja, filminäitleja, kirjandusteose peategelase, jahikoera ja muidugi lihtsalt lojaalse seltsilisena. Rahvusarhiivi kogudes leidub hulganisti dokumente, fotosid ja filme, kus on jäädvustunud meie neljajalgsete sõprade üllad, sagedasti kriminaalsed ning mõnikord ka kurvad, kuid kahtlemata põnevad seiklused. Näitus „Koer arhiivis“ esitleb silmapaistvamaid näiteid juhtumitest ja ettevõtmistest, kus pea- või kõrvalosas säravad eri tõugu, suurust ja värvi pitsud-pontud.

Ära ei ole unustatud ka hädas olevaid neljajalgseid sõpru. Terve näituseperioodi jooksul on Rahvusarhiivi galeriis üleval Varjupaikade MTÜ korjanduskast. Samuti on soodsa hinnaga (12 eurot) müügil Tiina Männapsoo raamat Lemmiklooma teine elu. Iga ostu pealt annetavad autor ja kirjastus Mytho 4 eurot Varjupaikade MTÜ-le.

Näituse on koostanud Margus Lääne ja kujundanud Einike Leppik.

Näitus avati 1. aprillil ja see jääb vaadata 13. juunini. Rahvusarhiivi galerii (Maneeži 2, Tallinn) ootab külastajaid esmaspäevast neljapäevani 11–17.

Previous Next