Mis saaks teha päeva veel huvitavamaks kui 33 rotti?!

26. märtsil jõudsid meie Tallinna loomade varjupaika 33 rändrotti, kellest 7 olid kõigest 1-2 päevased. Kõik sai alguse kahest loomapoest võetud rotist, kelle kohta anti poest kaasa info, et tegemist on samast soost rottidega.

Oh seda üllatust kui veidi aja pärast oli kahest rotist saanud palju rohkem ning sealt see lumepall veerema läks. Tuli välja, et rotid ei olnud siiski ühest soost, vaid emane ja isane.
Noored kogenematud loomaomanikud püüdsid anda endast parima poegade hooldamisel, kuid üsna pea olid taas rottidel pojad ning asi hakkas juba käest kiskuma. Õnneks märkas olukorda linna sotsiaaltöötaja, kes võttis ühendust Tallinna keskkonna-ja kommunaalameti hooldusosakonna peaspetsialistiga, kes omakorda pöördus meie poole.

Rotid on terved, mõni peab ainult veidi kaalu koguma. Mitmel loomal on tekkinud ilmselt suguluspaaritusest silmade väärareng, mille oleks saanud ära hoida kui ostetud loomad oleks olnud ühest soost nagu loomapoes väideti, kuid see ei mõjuta nende elukvaliteeti. Kuna niivõrd pisikestel loomadel ei ole algajana kerge sugudel vahet teha (eriti noortel loomadel), siis on arusaadav, miks see olukord niivõrd lihtsasti eskaleerus. 

Õnneks olid omanikud nõus rottidest loobuma, tegime neile juba parasiiditõrje ning suuremad rotid said endale XS suuruses kiibi.

Kõik rotid on sotsiaalsed ja sõbralikud. Ootame soovijatelt loomavõtja sooviavaldusi, iga roti juures on selleks Paku kodu link (vali filtrist looma liigiks Muu). Kui soovid meie tööd loomade päästmisel toetada, siis annetusi saab teha iga roti profiilil, kõik võimalused toetamiseks leiad siit. 

Kui oled sattunud hätta ja ei saa enam oma lemmikute eest hoolitseda, siis ära lase asjadel minna üle käte. Palun võta varjupaigaga ühendust, proovime leida koos lahenduse.

Paku rotile kodu Toeta meie tööd

Previous Next