Eestlased on kassirahvas - varjupaiga kassid saavad mitu tonni konservi!

Lemmikloomatoidu kaubamärkide Whiskas ja Pedigree poolt algatatud sõbralikul hääletusvõistlusel “Kass või koer?” selgus, et 50,1% Eesti elanikest hääletasid, et oleme kassirahvas. Rahvusvahelise loomakaitsepäeva tähistamiseks annetab loomatoidutootja Mars Eesti loomade varjupaikadele 7 tonni lemmikloomatoitu.

Kuu aega kestnud hääletuse eesmärk oli julgustada inimesi seisma loomade heaolu ja ohutuse eest - need on ka kogu maailmas tähistatava rahvusvahelise loomakaitsepäeva peamised eesmärgid.

Skaiste Sruogaite, Marsi korporatiivküsimuste direktor Balti, Balkani ja Aadria riikides sõnul toimus hääletusvõistlus kõigis Balti riikides, kogudes ligi 150 000 häält. „See näitab selgelt, kui palju inimesi seisab meie ühiste väärtuste eest seoses loomade heaolu ja ohutusega. Nii kassid kui ka koerad on imelised lemmikloomad ja imetleme inimesi, kes annavad neile kodu, korraliku hoolitsuse ja armastuse. Rahvusvahelise loomakaitsepäeva tähistamiseks annetame Eesti loomade varjupaikadele 7 tonni lemmikloomatoitu. Sarnane annetus jõuab ka Läti ja Leedu loomade varjupaikadesse ning kõik annetused saabuvad lähinädalatel," rääkis Sruogaite.

Meie kuues varjupaigas kulus septembris kokku 91 kilo loomatoitu päevas, nii et annetus on meile suureks abiks. 

Foto: Alina Birjuk

Hääletusvõistluse "Kass või koer?" tulemuste teatavaks tegemiseks kogunesid loomakaitsepäeval Tallinna loomade varjupaika  laulja Helen Adamson ja näitleja Lauri Pedaja, kes tutvusid lähemalt meie varjupaiga ja sealsete elanikega.

Previous Next