26 päästetud koera ravimiseks kulub üle 15 000 euro

Põllumajandus- ja toiduamet võõrandas Jõgevamaal koerad omanikult, kes ei tulnud nende pidamisega toime ja oli koerad pikemaks ajaks abitusse seisundisse jätnud. Kuna loomade elu ja tervis oli ohus, võõrandas Põllumajandus- ja toiduamet nad omanikult ning 26 neist paigutati Varjupaikade MTÜ Tallinna ja Viljandi varjupaikadesse.

Foto: Põllumajandus- ja toiduamet

Varjupaika saabudes olid koerte silmad põletikus ja mädased, pooltel koertel on laukeerd, mis vajab opereerimist; osadel koertel oli kõrvas tõsine pärmseene infektsioon; nende hambad on väga kehvas seisus ja põletikulised, osad neist vajavad edasist hambahooldust ja mõne hamba eemaldust; lisaks vajasid kõik koerad karva- ja nahahooldust.

Lisaks tõsistele tervisemuredele räägib halvast kohtlemisest ka nende käitumine, sest enamik koertest on inimpelglikud. Mõned neist on isegi hirmust ajendatuna agressiivse käitumisega. Töö, mis koertega vaja enne nende uutesse kodudesse saatmist teha, on meeletu. Meie veterinaaritiim, kui ka teised töötajad-vabatahtlikud tegutsevad aktiivselt, et koerad saaksid valu- ja stressivabaks ning lõpuks ometi võimaluse uuele, heale elule.

Koerad asuvad Tallinna ja Viljandi varjupaikades. Nad tuleb steriliseerida-kastreerida, vaktsineerida, kiibistada ja paljudele neist teostada ka silma- ning hambaoperatsioonid. Et Varjupaikade MTÜ saaks koertele järjest vajalikud protseduurid teha, palutakse heade annetajate abi.

26 koera veterinaarprotseduurid, ravi ja ülalpidamine lähevad maksma üle 15 000 euro.

Selle lingi kaudu tehtud annetus läheb otse päästetud koerte aitamiseks: https://varjupaik.ee/loomad/26-koeraPrevious Next