Eesti loomade varjupaigad kirjutati esmakordselt raamatukaante vahele

Raamatud on ikka eestlase laual aukohal olnud. Raamatuid ilmub ja neid loetakse väga palju. On märgilise tähtsusega, et Eestis on ilmunud raamat, mis on ajendatud kodututest loomadest ja nende saatusest. Projekt on väga ainulaadne, sest tegemist on esimese raamatuga Eestis, mille eesmärgiks on anda inimestele inspiratsiooni looma võtmiseks varjupaigast ja näidata varjupaikade olulisust ühiskonnas. Raamatu pealkiri on „Minu neljajalgsed musketärid ehk miks võtta loom varjupaigast.” Kes on need musketärid? Miks siis ikkagi võtta loom varjupaigast?

Idee anda välja raamat loomade varjupaikadest sündis Varrakul just seetõttu, et lemmiklooma võtmine varjupaigast on üha enam ühiskonda kõnetav teema ja nad uskusid, et selline projekt aitab vähendada hüljatud loomade arvukust. Raamatu koostamiseks tuli leida selle valdkonna spetsialistid ja nii võttiski Varrak ühendust meiega. Olime selle pakkumise üle väga rõõmsad ja loomulikult asusime kohe koostööd tegema. Ühiselt tegime raamatu koostamisettepaneku kirjanikule Myrakale (Üllar Priks), kes on üdini loomainimene ning kasvatanud ja hoiukodu pakkunud paljudele loomadele. Läks täpselt aasta ja tänu kõikide osapoolte ühistele pingutustele sai ideest raamat.

See ei ole lihtsalt raamat – see raamat teeb head ja aitab loomi. See raamat on lausa raamat raamatus. Siin saavad kokku „meie” ja „mina”. „Meie” oleme inimesed Varjupaikade MTÜ-st, kes on võtnud südameasjaks hoolitseda nende eest, kes ise rääkida ei saa, kuid kes igapäevaselt elavad meie kõrval. Need on meie neljajalgsed karvased sõbrad – lemmikloomad, keda on Eesti kodudes julgelt üle 500 000. Elus juhtub nii mõndagi ja kahjuks on Eestis ka väga palju kodutuid loomi, kes elavad tänaval. Just nende abistamiseks on meie ühing ellu kutsutud. Peale selle aitame neid loomi, kes on väärkohtlemisest päästetud, ja jõudumööda neidki, kes otsivad uut kodu pere elumuutuste tõttu. „Mina” on Myrakas, kes kirjutab eriti värvika loo oma neljajalgsetest musketäridest – nad on tema ellu tulnud selleks, et sinna jääda. Iga loom tuleb inimese ellu midagi õpetama.

Autor Myrakas kirjutab raamatu saateks järgmist:

“Oma teed sünnist surma poole astudes on väga oluline, kes on su kõrval. Ema, isa, südamesõber, naabrimees, hobikaaslane, kolleeg, hingesugulane, armastatu, pihiisa ... Et olen loomult introvert, pole mul oma elust rääkides teekaaslaste osas pikka nimekirja ette näidata. Aga need, kes on, on parimad. Kuna see nimekiri on lühike, on võimatu märkamata jätta, et väga suur osa nendest hingedest, kes mulle kõige tähtsamad on olnud, käivad või siis käisid neljal jalal ja suhtlesid minuga sõnadeta. Mu elus on olnud palju hetki, mil olen saanud tuge ja lohutust just loomadelt. Seepärast pühendan selle raamatu oma karvastele musketäridele – koertele ja kassidele, kellega on mul olnud au ja rõõm jupike sellest seiklusrohkest eluteest koos sammuda.”

Raamatus on Myraka peatükkide vahele pikitud selgitavaid tekste ja nõuandeid, lugusid Varjupaikade MTÜ-st, meie tegemistest ja varjupaikade pidamisest. Loomulikult ei jäta me kirjutamata meeleolukaid lugusid oma hoolealustest ja kõike seda illustreerib suurepärane pildimaterjal.

Oleme äärmiselt tänulikud, et Varrak on võtnud selle projekti ette ning toetab meie tegemisi loomade abistamisel. See raamat on oluline samm teadlikkuse tõstmisel ning aitab laiemal avalikkusel mõista varjupaikade olulisust ja mõju meie ühiskonnale. Täname Varrakut usalduse eest ja usume, et nii mõnigi loom leiab tänu raamatule uue ja armastava kodu. Me oleme südamest tänulikud kõikidele asjaosalistele, et nii olulised lood kaante vahele said! 

Loodame väga, et kui lugeja on jõudnud raamatu lõppu, on talle pilt lemmikloomade maailmast ja varjupaigandusest selgemaks saanud. Kui märkad raamatupoes kaanepilti nelja käpaga musketäridest, siis ära vaata mööda, vaid soeta see vajalik lugemisvara endale või sõbrale. Mida suuremas ringis levib sõna, seda rohkematele loomadele saame abiks olla. Aitäh!

Soeta raamat siit:

OSTAN RAAMATU

Previous Next