KUTSIKAVABRIKUTELE TULEB TEHA LÕPP! 25 päästetud koera ootavad varjupaigas abi


Kõigest mõned kuud tagasi jagasime teiega õõvastavat lugu 27-st dobermanni-laadsest koerast, kes päästeti kohutavatest tingimustest. Paraku satuvad loomakaitsjad sageli selliste kutsikavabrikute peale ning taaskord on meie hoole all paljundaja käest päästetud koerad. Sel korral on tegemist kollilaadsete koertega ning neid on 25.

Tahame südamest tänada tähelepanelikku loomasõpra, kes edastas Põllumajandus- ja Toiduametile vihje väidetavalt kehvades tingimustes elavate koerte kohta. Kui ametnikud koos varjupaigatöötajaga sellesse Pärnumaa külakeses asuvasse elamusse jõudsid, avanes kurb vaatepilt. Kõik kohad olid kaetud mustuse ja roojaga, toad olid kottpimedad, koerad segaduses ja ärevil. Maja oli aiaga ümbritsemata ning loomapidaja sõnul käis ta koertega iga päev rihma otsas jalutamas. Avanev vaatepilt näitas aga hoopis midagi muud – koerad ei olnud ilmselt kunagi päevavalgust näinud ega õues käinud.

Kõik koerad olid hooldamata ja väga halva tervise juures. Ülevaatusel selgus, et neil olid nii sise- kui välisparasiidid ning nende kehad olid kaetud kaklushaavadega. Paljud neist on pimedad või osaliselt pimedad, mitmetel on eluohtlik südameklapi rike.  

Kokku võõrandas Põllumajadus- ja Toiduamet vastutustundetult loomaomanikult 36 koera. Neist kuus on peagi minemas teiste loomakaitseorganisatsioonide hoole alla. Viie koera tervislik seisund oli paraku niivõrd kriitiline, et nad ei pidanud vastu - neist kaks surid ning kolme puhul tuli vastu võtta otsus eutaneerida.

Päästetud seltskonnas on 13 täiskasvanud koera ja 12 kutsikat.

Kutsikavabrikutes ohverdatakse looma heaolu rahateenimise eesmärgil. Sellistes kohtades ei sotsialiseerita loomi, nad ei saa vajalikku arstiabi ning tavaliselt puuduvad loomadel korrektsed dokumendid, nad pole kiibistatud ega vaktsineeritud. Looma ostja ei näe neid jubedaid tingimusi, kust tema uus pereliige tuleb, sest tihti kohtuvad kutsikapaljundajad looma ostjaga avalikus kohas või müüvad kutsikaid lausa turul. Kui märkad midagi sellist, siis palun teavita sellest Põllumajandus- ja Toiduametit. Tänu ühele vihjele võivad kohutavatest tingimustest pääseda väga paljud abitud loomad. 

   

Hetkel on Pärnumaalt päästetud koerad turvaliselt Varjupaikade MTÜ hoole all. Kõikide 25 koera ravi ja protseduuride peale kulub kokku ligikaudu 7200 eurot. Seetõttu algatasime annetuskampaania ja kutsusime suure südamega inimesi appi, et need loomad taas jalule aidata. Uue kodu on leidnud:
Previous Next