Jätkame avaliku teenuse pakkumist Viljandimaal

Järgmisel kolmel aastal oleme kõikide Viljandimaa omavalitsuste lepingupartneriks.
Viljandi linn kaasas loomade varjupaiga teenuste ostmisse ka teised maakonna omavalitsused. Tegemist on esimese kõiki Viljandimaa omavalitsusi kaasava hankega. 
Viljandi linn ning Viljandi, Põhja-Sakala ja Mulgi vald maksavad järgneval kolmel aastal Varjupaikade MTÜ-le kokku 3534 eurot püsitasu kuus. See summa jaguneb nelja omavalitsuse vahel vastavalt elanike arvule. Püsitasule lisandub tasu vastavalt osutatud teenustele.

Viljandi linnapea Madis Timpsoni sõnul on tegu esimese omalaadse ühishankega. «Mul on hea meel, et kõik Viljandimaa omavalitsused selle hankega kaasa tulid. Hulkuvate ja abivajavate loomadega on mõistlik tegeleda maakonnas ühiselt, mitte igal vallal ja linnal eraldi,» ütles linnapea.

Oleme igati linnapeaga nõus, kuid arvame, et varjupaigateenuse pakkumiseks vajalikud hooned ja sisseseade peaksid rajama samuti kohalikud omavalitsused, sest teenuse eest tasutavast summast investeeringute tegemiseks ei jätku. Kaasaegsed varjupaigahooned koos kliiniku ja muu vajalikuga on siiani Eestis loonud vaid Tallinna linn.

Viljandi varjupaiga kontaktandmed ja lahtiolekuajad on leitavad siit.
Previous Next