3. detsembril päästis Põllumajandus- ja Toiduamet koos Loomapäästegrupi ja Varjupaikade MTÜ-ga ühest Sillamäe korterist 94 chihuahua-laadset koera. Loomad olid näljased, elasid räpastes tingimustes ja mõned neist olid pandud puuri. Päästeoperatsioonil osalejatele avanes kurb vaatepilt.

Praegu kosuvad koerad meie Tallinna ja Pärnu varjupaikades. Pisikesed loomad on nüüdseks läbinud veterinaarse ülevaatuse,  mille käigus selgus, et pooltel koertel on nägemiskahjustus, kümnel loomal ravimata silmatraumad ja ühel tuleb silm eemaldada. Enamus vanemaid koeri vajab hambaravi, osad ka suukirurgiat, paar looma aga ortopeedi- ja neuroloogi abi. Ligi pooltel koertel on nabasong, ühel koeral tuli eemaldada mädaemakas.

Kuna koerad on siiani elanud isoleeritult ja väga kehvades tingimustes, on koerad vähesotsialiseeritud ning arglikud ega pea korralikult puhtust. Päästetud loomadega tuleb vaeva näha, et nad õpiksid ilusasti õues käima ning muutuksid julgemaks. Ilmselt on neid juba aastaid ebakorrektselt paaritatud, mistõttu võivad tulevikus välja lüüa tervisemured. Seega võib juba arvestada tavapärasest suuremate veterinaarkuludega tulevikus.

Varjupaikade MTÜ jaoks on olukord, kus abi vajab korraga pea 100 koera, erakordne.

Palume kõigi loomasõprade abi, et nende armsate loomade elu oleks edaspidi valu- ja stressivaba.  Enne uude koju saatmist ravime koerad terveks, vaktsineerime, kiibistame, teeme parasiiditõrje ning steriliseerime/kastreerime.

Koos vajaliku raviga on kulu koera kohta ligi 300 eurot.

Päästetud koertele on kodu pakkujaid hetkel üle 400 ning me kaalume kõiki avaldusi põhjalikult. Koerakesed on küll väikesed, kuid nende probleemid suured - sellistest oludest pärit looma sotsialiseerimine ja õpetamine nõuab tõsist pühendumist ja nende tervis tavapärasest enam hoolt.

Previous Next