2014. aastal algas Purina ja Varjupaikade MTÜ koostööprogramm Uued sõbrad, mis aitab paljudel eakatel leida endale hea ja õige lemmiklooma.

Me kõik teame, et koos hea ja usaldusväärse sõbraga läheb kõik rõõmsamalt ja kergemini. Eriti hästi kehtib see meiega koos elavate kasside ja koerte kohta, kes mõjuvad meile mitmel moel positiivselt. Me liigume rohkem, oleme tervemad ja elurõõmsamad. Just seetõttu soovime muuta lemmiklooma leidmise vanemate inimeste jaoks nii lihtsaks ja turvaliseks kui võimalik.

Mida saavad Uued sõbrad teile pakkuda?

  • Kui teil on vanust üle 60 aasta ja soov leida endale varjupaigast elurõõmus neljajalgne sõber, saate nüüd teha seda lihtsalt ja turvaliselt.
  • Uued sõbrad ehk varjupaigast võetavad täiskasvanud kassid või koerad on eelnevalt kiibistatud, vaktsineeritud, steriliseeritud ning läbinud tervisekontrolli.
  • Programmis osalejatele kehtivad tunduvalt väiksemad loovutustasud: kasside puhul 15 eurot (tavaliselt 25 €), koerte puhul 25 eurot (tavaliselt 40 €).
  • Varjupaigast antakse teile põhjalik ülevaade lemmiklooma iseloomust ja tervislikust seisundist ning palju nõuandeid, kuidas kooselu uue sõbraga paremini korraldada.
  • Soovi korral antakse varjupaigast kaasa kolme kuu jagu Purina toitu kassile või koerale.
  • Kes kohe lemmiklooma võtta ei soovi, võib neile pakkuda ajutiselt turvakodu, või tutvuda kasside-koertega koha peal, aidates varjupaika vabatahtlikuna.

Meediakajastused Uute sõprade programmist:

Ajakirjas 60+ ilmusid lemmikloomateemasid tutvustavad artiklid ning meie ja Purina küpses eas loomavõtjatele mõeldud koostööprojekti “Uued sõbrad” tutvustus. Ajakirja 60+ numbreid on võimalik lugeda ka internetist.
Üks aasta ja palju uusi karvaseid sõpru – esimese programmiaasta kokkuvõte
Kuidas läheb, “Uued sõbrad”? – kokkuvõte 2016. aastast
Delfi lemmikloomaküljel on ilmunud mitu toredat lugu Uute sõprade programmiga koju saanud loomadest ja nende uutest omanikest: