Koduotsija on Varjupaikade MTÜ poolt loodud positiivne ja proaktiivne programm loomadele uute kodude leidmiseks ilma vahepeal varjupaika sattumata. Sellisele alternatiivile pani meid mõtlema järjest kasvav omanike poolt loovutatud loomade arv meie varjupaikades.

Koduotsija eesmärk on toetada nii omanikku kui ka looma. Kodu vahetus põhjustab looma jaoks suurt stressi ja me teeme kõik selleks, et see stress oleks võimalikult väike. Inimesed ei võta oma ellu ja koju looma, mõeldes, et ühel päeval tuleb temast loobuda. Elu teeb ootamatuid pöördeid ja uue kodu leidmine võib olla vahel ainus lahendus.

Koduotsija võimaldab leida loomale kõige sobivama kodu, annab võimaluse anda looma kohta võimalikult palju informatsiooni otse uuele omanikule, vähendab varjupaikade koormust, sest jätab rohkem resursse hüljatud, omanikuta ja väärkoheldud loomadele kodu leidmiseks.

Vajad abi loomale uue kodu leidmisel?

Palun saada aadressile koduotsija@varjupaik.ee hea pilt oma loomast, koos võimalikult põhjaliku kirjeldusega (nimi, liik, tõug, sugu, vanus, iseloom, suurus, kas on vaktsineeritud, kiibitud steriliseeritud-kastreeritud jne), oma kontaktandmed (nimi, e-postiaadress, telefon). Kui kuulutus on üle vaadatud, avaldame selle Koduotsija Facebooki lehel ja lemmikloomaportaalis Loom24. Kodupakkujad võtavad otse sinuga ühendust.

Palun anna meile kindlasti teada kui oled loomale uue kodu leidnud!

Koduotsija programmi administreerime vaid annetuste toel. Me ei võta kuulutuste ülespaneku eest tasu, kuid palume sul toetada Koduotsija programmi, tehes annetuse Varjupaikade MTÜ arveldusarvele EE561010220068203017, selgitusse märksõna Koduotsija.

Soovid pakkuda uut kodu?

Vaata meie varjupaikades kodu ootavaid loomi

Vaata Koduotsija programmi loomi