Kuidas käib varjupaigast lemmiku võtmine?

Igal aastal leiame kodu sadadele kodututele loomadele üle Eesti. Suur aitäh, et soovid looma võtta meie varjupaigast! ​Uue lemmiku valimine võib olla väga suurt elevust tekitav, kuid samal ajal on see tähtis otsus, mis mõjutab nii sind, sinu peret kui ka välja valitud looma. Meie püüame teid igati aidata õige valiku tegemisel. Protsess ise näeb välja nii:

 1. samm: Uuri millised loomad hetkel varjupaikades kodu ootavad.

Meie galeriid täienevad jooksvalt iga päev vastavalt sellele, kuidas loomad leiavad kodu ja uued hakkavad seda alles otsima.

2. samm: Külasta meie varjupaiku ja tutvu sealsete loomadega.

Meie varjupaikades ootavad sinuga kannatamatult kohtumist sajad suurepärased loomad. Kui leiad meelepärase looma, siis märgi looma sooviavaldust tehes kindlasti tema nimi või number ära. Enne looma koju viimist soovitame tungivalt käia kõigil loomaga kokku puutuma hakkavatel pereliikmetel varjupaigas oma tulevase lemmikuga tutvumas. Enne varjupaika tulekut, tutvu kindlasti meie külastuskorraga.

3. samm: Täida looma sooviavaldus.

4. samm: Sõlmime loovutuslepingu ja võid viia oma uue lemmiku koju.

Meie varjupaikade eesmärgiks on tagada igale varjupaigast lahkunud loomale kindel ja armastav kodu. Selleks sõlmime iga loomaomanikuga loovutuslepingu. Loovutuslepinguid sõlmime täisealiste (al 18 eluaastast) inimestega. Meie varjupaikades tuleb looma eest tasuda loovutustasu, mida saab maksta kohapeal sularahas või kaardiga. Oma loomale järgi tulles võta kindlasti kaasa isikut tõendav dokument. Kassile järgi tulles ka transpordipuur. Kui sul puuri ei ole, siis saad selle meie juurest osta või laenata. Koerale järgi tulles võta kaasa sobiv kaelarihm ja jalutusrihm.

Miks me võtame loomade eest raha?

Oleme mittetulundusühing, mis saab iga looma esimese 14 päeva pidamise eest varjupaigas kohalikelt omavalitsustelt tasu kui looma varjupaika toimetamises on eelnevalt kokkuleppele jõutud. Loomade ravimist, steriliseerimist-kastreerimist, kiipimist ja üle 14 päeva varjupaigas hoidmist saame teha ainult tänu annetustele ja loovutustasudele. Loovutustasu aitab katta murdosa kuludest, mida oleme teinud selleks, et loom leiaks endale uue kodu.

Mida loovutustasu sisaldab?

  • looma ülevaatus veterinaari poolt

  • vaktsineerimine kompleksvaktsiiniga

  • parasiiditõrje

  • märgistamine mikrokiibiga ning registrisse kandmine

  • paljude loomade puhul steriliseerimine või kastreerimine

  • täiskasvanud kassidel FIV/FeLV test

  • võimalus looma alati tagasi varjupaika tuua

Loovutustasud

Kassi loovutustasu on 25 eurot. Täiskasvanud kasse loovutame koostöös loomatoidufirma Nestle Purinaga projekti “Uued sõbrad” raames üle 60-aastastele inimestele soodustingimustel loovutustasuga 15 eurot ning soovi korral saab varjupaigast kaasa kolme kuu toidutagavara.

Täiskasvanud koera loovutustasu on 40 eurot. Täiskasvanud koeri loovutame koostöös loomatoidufirma Nestle Purinaga projekti “Uued sõbrad” raames üle 60-aastastele inimestele soodustingimustel loovutustasuga 25 eurot ning soovi korral saab varjupaigast kaasa kolme kuu toidutagavara.

Kutsika (kuni 6-kuune kaasaarvatud) loovutustasu on 50 eurot.

Muude väikeloomade loovutustasu on 10 eurot.

Nii koerale kui kassile on võimalik ettetellimisel ja lisatasu eest vormistada EU-reisipass (10 eurot).

Varjupaigast on võimalus soetada kassi stardipakett. Stardipaketi hind on 35€ ja see sisaldab esmavajalikku lemmiku kojuviimiseks ning tema eest hoolitsemiseks: transpordiboks, liivakast, kassiliiv dr. Sternilt, toidu- ja joogikauss ja hädavajalik kratsipuu koos pakikese naistenõgese pulbriga, mis kassidele ligitõmbavalt mõjub. Kõik see on pakitud tekstiilist poekotti, millel olev kiri annab teada, et sinu sõber on varjupaigast.