Eesti Veterinaarmeditsiini Üliõpilaste Seltsi eestvedamisel püstitati kuude Eesti linna kodutute loomade piltidega jõulupuud, et neile jõuluks uus kodu leida.

Möödunud aastal ehiti kodu ootavate loomade piltidega Tartu suure jõulupuu kõrvale toodud väike kuusk. Selle aasta esimeseks advendiks said kodututele loomadele kuusepuud üles Tartu, Tallinna, Rakvere, Viljandi, Pärnu ja Võru keskustesse.

“Projekti eesmärgiks on kummutada võimalikke väärarusaamu seoses varjupaikadega. On väga oluline, et inimesed näeksid, kui palju häid ja armsaid loomi varjupaikades uut kodu ootab,” rääkis projekti eestvedaja, veterinaarmeditsiini üliõpilane Egeli Kirk. “Loodan, et meie projekt julgustab inimesi koduta loomade varjupaiku külastama, sest endale õige looma leiab ikkagi kohapeal ja loomadega lähemalt tutvudes.”

Puudel ripuvad pildid loomadest, kes õnnetu juhuse tõttu varjupaika sattunud. Kokku leiab linnadest ligi 140 eri looma pilti – on nii kasse, koeri, küülikuid kui ka üks tuhkur. Iga pildi taga on kirjas looma andmed, iseloomustus ja meeldetuletus, et tegemist on elusolendi ja teda kinkides, kingitakse ka vastutus looma eest.

Jõulupuud jäävad linnadesse kuni jõulupühade lõpuni.

Projekti korraldavad Eesti Veterinaarmeditsiini Üliõpilaste Selts, Varjupaikade MTÜ, Tartu Koduta Loomade Varjupaik ja MTÜ Kasside Turvakodu.

Projekti eestvedav Eesti Veterinaarmeditsiini Üliõpilaste Selts (EVÜS) on Eesti Maaülikooli tudengiorganisatsioon, mis ühendab aktiivseid tulevasi loomaarste. Seltsi eesmärgiks on anda tudengitele võimalus saada praktilisi teadmisi ja kogemusi ning loomaomanikke informeerida ja harida.

Koduotsijad ootavad kuuse otsas

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga